Son zamanlarda oldukça talebi düşen çelik kapı modelleri çelik kapı firmalarının birbiri ile rağbet etmesi sonucunda tekrar sektörde yeni modeller ve özellikleri ile beraber yerini aldı.

Çelik kapı fiyatları

Fiyat ortalaması 300 ile 1.500.00 TL arasında satışa sunulan çelik kapı modellerinden en fazla ilgi gören marka Star ve Ermetsan olmakta. Genellikle ucuz fiyatlar ile çelik kapı satışı yapan çelik kapı firması en iyi çelik kapı üreticilerinden bir tanesi.

Kaliteli bir çok çelik kapı üreticisi yeni ve popüler çelik kapı modelleri ile farklı çizgiler oluşturulmaktadır.

Hem evimizdeki ısı ve enerji yalıtımını koruyan hem de yaşanacak her hangi bir olumsuzluğa karşı bizleri koruyabilecek olan çelik kapı modelleri hırsız kelepçesi, yan giriş pimleri, krom çekme kolu, monoblok kalın kilitler, barel koruyucu gömme rozet, çizilmez yüzeyler ve yağlanabilir menteşe ürün ile ilgili özelliklerden bir kaçıdır.

Model Fiyat Özellik
Çelik Kapı F-200 750 TL Çelik kapı modeli hem kullanışlı hem de estetik bir yapıda tasarlanmıştır.
F-100 serisi çelik kapı modeli 499 TL 12 seren kalınlığında tasarlanan kapı modeli darbeye karşı dayanıklı bir yapıda bulunmaktadır.
Furkan L-18 999 TL İsteğe göre farklı renklerde ve modellerde tasarlanabilir. Paslanmaz yapıda oluşturulmuştur.
Furkan L-03 1.250 2 veya 3 kilit sistemi bulunan kapı modelinde krom çekme kol ve krom taktak kullanılmıştır.
Star çelik kapı D-100 850 TL Gizli emniyet kilidi olan kapı modeli patentli olarak üretilmiştir.

Genellikle uygun fiyatlar ile satışa sunulan çelik kapı modellerini çelik kapı depolarından temin edebilirsiniz. Binlerce çeşit model ve özelliklerde çelik kapı modeli bulabilmeniz mümkündür.

Dolgulu montaj uygulaması

  • Yeni gelen çelik kapı modeli geçici olarak kasası ile iç içe geçirilmiş şekilde temin edilmektedir. Bu ürünler ek yerlerinden birbiri ile monte edilerek montaja hazır halde sunulan alanlar kaynak yerlerinden kesilerek montaja başlanır.
  • Kapımızın ek yerlerinden birbirine geçici olarak vidalanmış kapı malzemeleri açılır.  Kapı kasası üzerinde vidalanmak için uygun görülen yerler işaretlenir. Uygulanacak ise oyma işlemi de gerçekleştirilir.
  • Beton kanalları da çizilerek kasa kenarı boşluğu görülecek şekilde duvar ile kasa arasına kanallar açılarak yüzeysel kırma işlemi gerçekleştirilir.
  • İç ve dış kasa birleştirilerek tekrar denk getirilip ilk başta olduğu gibi yerli yerine yerleştirilir. Kapı kasalarının iyice oturtulması için kasaya işkence çekilmelidir. İşkence esnasında kapı hasar görmemesi için ayak kısımlarına karton ve benzeri bir şey yerleştirilmesi gerekmektedir.
  • Parça ve kasanın montaj işlemi son aşamadır. Dış ve iç kasa bu aşamada mevcut deliklerden sabitlenir.
  • Sabitleme işleminde genellikle akıllı vida kullanılmaktadır. Vida delikleri kapı modelinin rengine uygun kapaklar ile kapanır. Kapı kasasının boşluklarına beton dökmeden önce son defa eğime karşı kapı denetlenmelidir.
  • Sağ ve sol kapı kasasına denge sağlamak amacı ile gergi yerleştirilmektedir. Gergi desteği sağlandıktan sonra beton kanallarına sıvılaştırılmış harç dökülerek son olarak sabitleme işlemi gerçekleştirilir. Beton ile uygulanan kapı montajı işleminde su ve harcın bol kullanılması gereklidir.
  • Kasa içerisinde en ufak ayrıntı yerine kadar her yere harç doldurulmalıdır. Kasa kilidinin karşısındaki vida yerlerinin birbiri ile denk gelmesi gerekmektedir. Bu alanlar üzerin bant çekilerek işlem tamamlanır.
  • Kilit karşılığının da sabitlenmesi ile kapı üzerindeki işlem sonlandırılır. Son olarak kapınızın alt kısmına mermerini de yerleştirip kapı montajı işlemimizi sonlandırıyoruz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle