Boncuklu kapı perdeleri bir ev dekorasyonunun en güzel ürünlerinden biridir. Günümüzde birçok bayan bu ürünleri kullanarak yaşam alanlarını daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşturmaktadır. Şimdi sizlere boncuklu perdelerin nasıl yapıldığını ve en güzel modellerinin hangileri olduğunu paylaşacağız.

Nasıl Yapılır?

163-1Özellikle yaz aylarında kullanılan kapı perdeleri bazen sineklik görevi de görmektedir. Bu kapı perdelerini üretmek aslında çok kolay. Elinizde bulunan fazla örgü ipleriyle çok güzel tasarımlar sunabilirsiniz.

Bu kapılar için gerekli olan malzemeler; Makas, boncuk, farklı renklerde orlon iplikler, makrome halkaları (yaklaşık 14 adet) ve beyaz bir PVC boru.

İlk olarak makrome halkalarını birbirine bağlayınız. Bu bağlantı noktalarını tüm halkalarda aynı yerde düzenleyiniz. Estetik görünümü bozmamak için buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Yine makrome halkalarını birbirine bağladıktan sonra orlon ipleri güzel bir kombinasyon ortaya çıkaracak şekilde bu halkalara örgü şeklinde takın.

Kullanacağınız renkleri kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca saçaklarını da hazırladığınız halkaları PVC boruya bağlayınız.

Bu işlemlerden sonra saçakları birbirinden ayırarak 3 ya da 5 düğüm atınız. 2 çift 1 tek usulüne göre sütun ayırma işlemlerinin ardından artık perde hazır hale geliyor olacaktır.

Son olarak da saçakların uzunluğunu ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra son kesim işlemi ile birlikte artık kapı perdeniz hazır. Rengârenk seçtiğiniz boncukları da güzel bir şekilde iplerle buluşturduktan sonra boncuklu kapı perdenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kendi yaratıcılığınıza bağlı olarak boncukları iplere yerleştirebilir ve farklı renkler kullanabilirsiniz. Yaşam alanınızın havasını değiştirecek olan bu ürün ile birlikte estetik bir kapı ortaya çıkacaktır.

Boncuklu kapı perdeleri arasında birçok model de bulunuyor. Birbirinden güzel bu modelleri internet üzerinden de rahatlıkla bulabilir ve sipariş edebilirsiniz. Fakat günümüzde birçok bayan el becerilerini kullanarak kendi evinde bu ürünleri tasarlayabilmektedir. Tüm perde çeşitlerine rahatlıkla uyum gösterebilen boncukları da kullanarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Yaklaşık Fiyatları

Günümüzde boncuklu kapı perdelerinin fiyatları 40 ile 90 TL arasında değişmektedir. Elbette perde üreticileri arasında bu fiyatlar değişebilmektedir. Birbirinden şık ve güzel tasarımlarla oluşturulan bu ürünlerin öncü firmaları ve yaklaşık fiyatlarını da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kristal boncuklar, ahşap boncuklar ve plastik boncuklar kullanılarak hazırlanan bu perdeler, kapı aralarında çok güzel görünür. Özellikle de kapısı olmayan girişlerde rahatlıkla kullanım yapabilirsiniz. Çok kullanışlı olduğu için bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Evinizi daha canlı gösterdiği için açık renkli boncukları tercih etmenizi öneriyoruz. Tamamı boncuk olan bu perdeler sevkinize göre tasarlanabilir özelliktedir. Aşağıdaki tabloyu inceleyerek fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Üretici markaların farklı desen ve kişiye özel tasarımlarıyla sunduğu bu ürünler çok uygun fiyatlarla sizlere ulaştırılmaktadır.

Firma adı Model Fiyatı Özellik
Weblonya Kapı Perdesi Boncuklu 49,90 TL Ahşap ve kullanışlı
Garden Kapı Perdesi Boncuklu 45,90 TL Desenli ve kullanışlı
Garnidia Kapı Perdesi Boncuklu 85 TL Desenli ve kullanışlı


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle