Mekanların dış dünyayla iletişimini sağlayan önemli faktörlerden biriside balkon kapılarıdır. Bu kapı önlerinin boş durması mekanın bütünlüğü açısından şık durmayacaktır. Bu yüzden balkon kapılarınız için perde arayışına girmiş olabilirsiniz.

Balkon Perdesi

Mekan dekorasyonun göze çarpan ayrıntılardan biriside balkon kapılarıdır. Balkon kapılarının perdesi seçilirken bir çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Balkon kapı perdeleri ,hem görsel açıdan şık, hem de güneş geçirmemesi açısından sağlam olmalıdır. Ayrıca balkonlarda kullanılan perdeler ,mekandaki diğer objelerle ve diğer perdelerle uyumlu olması kullanıcıların tercihlerini etkileyen birincil etmenlerdendir.

Balkon perdesi olarak Ahşap, Katlamalı, İp , Zebra ve Stor perdelerinden birini kullanabilirsiniz.

Fakat bunların içinde kullanıcıların en çok seçtiği perde, stor perdedir. İstediğiniz zaman kolaylıkla açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca Soğutan Stor Perde kullanımınız yazın avantaj sağlayacaktır. Bu perdenin kullandığınız da eviniz daha serin olacak ,%50 enerji tasarrufu sağlayacaksınız.

Kullanıcılar ikincil olarak ip perdeleri tercih etmektedirler. Bu perdeler türünde balkonlara giriş çıkışta kolaylıkla arasından geçebilirsiniz. Ucuz ve kullanımı kolay olan bu perdenin dezavantajı olarak ısı ve güneş yalıtımı gösterilebilir. Araları boş olduğu için bu perdelerden kolaylıkla ısı, ses ve güneş geçmektedir.

Evinizin dekorasyonuna göre diğer perde türlerinden birini seçebilirsiniz. Ahşap perdenin mekana nostalji katması, zebra perdenin modern görüntü kazandırması, katlamalı balkon kapısını sarması diğer perde türlerinden birini tercih etmenizdeki sadece birkaç etken.

Öncü Markalar

Firma Adı Model Fiyat Özelliği
Taç Stor 11 TL Kolay kullanım, sağlam kumaş
Brillant Zebra 15 TL Şık görünüm
Linens Katlamalı 12 TL kolay temizlenme
Verdi Zebra 12 TL Sık dokunmuş ipli kumaş
Brillife Stor 9 TL Uygun fiyat

Balkon perdesi için iki seçeneğiz var . Birincisi kendiniz yapmak , diğeri ise hazır satın almak. Peki hazır perde alırken hangi markayı tercih etmeliyiz? Hangi marka bu konuda daha iyi? İşte bu sorularınızın cevabını bu alt başlıkta inceledik.

Çoğu perde markaları balkon kapısı için perde üretmektedir. Bunların başında Taç, Brillant, Linens, Verdi, Premier Home, Karaca, Brillife gibi dünyaca ünlü markalar gelmektedir. Kalitesini dünya çapında kanıtlamış markaları tercih etmeniz hem satın alma aşamasında hem de satış sonrası destek konusunda avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Dezavantajları ise fiyatların sabit olması yani fiyat konusunda esneklik yapılmamasıdır.

Bilindik markaların yanında yerel esnafın ürettiği perdeleri de balkonunuzda kullanabilirsiniz. Bu markalar fiyat konusunda pazarlık aşamasında avantaj sağlayacaktır. Ayrıca süre ve istediğiniz modeli uygulama konuları da avantaj sağlayan faktörler arasına alınabilir. Yerel markaların dezavantajlarına gelirsek , kurumsal olmamaları güven açısından dezavantaj sayılabilir.Balkon perdesi almadan önce alacağınız markayı araştırmanız ve kullanıcı yorumlarına göre değerlendirme yapmanız her zaman faydanıza olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle