En ucuz pencere seçimi yaparken ısı, ses ve rüzgar geçirmeyecek bir ürün seçmek son derece önemlidir. Bazı modeller uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Fiyat Hesaplaması

Pencere fiyatlarını belirleyen temel unsur, pencerenin ve monte edileceği yerin ebatıdır. Bu hesaplama metretül adı verilen bir ölçü biriminden yapılır. Her firmanın metretül başına belirlediği bir birim fiyatı bulunur. Pencerenin ebatlarına göre metretül hesaplaması yapıldıktan sonra aksesuarın bedelleri de eklenerek pencerenin satış fiyatı bulunur. Bu bakımdan fiyat hesaplaması yapmak için ilk önce metretül ölçüleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

En ucuz pencere

En ucuz pencere

Metretül, çok boyutlu cisimler için bir ölçü birimidir. Ucuz pencere hesaplaması yaparken, pencerelerin profil boylarını ve metretül ölçümünü bulmak gerekir. Burada pencerenin profil uzunlukları hesaplanarak bir işlem yapılır. Tek kanatlı bir pencerede toplam 5 profil bulunmaktadır. Örneğin bir pencerenin profil uzunluğu 1.50 metre ise temel profil uzunluğu 7.5 metredir. Bu ölçü dikey ve yatay profil ölçüleriyle çarpılır. Profil kalınlığı da 2 ile çarpılır ve toplama eklenir. Sonuç olarak 1.50*1.50 ölçülerine ve 65 cm profil kalınlığına sahip bir pencerenin toplam metretül ölçüsü 11.8’dir.

Ucuz pencere fiyatları hesaplamak için öncelikle firmanın metretül başına belirlediği birim fiyatını bilmek gerekir. Örneğin firma birim başına 5 TL fiyat belirlediyse, 11.8 metretül ölçüsündeki bir pencere profilinin fiyatı 88 TL olacaktır. Bundan sonra ısıcam, kol, kilit sistemi gibi eklentilerin fiyatları eklenerek pencerenin fiyatı bulunur.

Metretül hesaplaması ile bulunan fiyat yalnızca pencerenin profil fiyatıdır. Cam, kol, kilit gibi aksesuarların ayrıca bedeli bulunur ve ucuz pencere fiyatlrı tüm bu aksesuarların bedeline göre belirlenir. Ancak temel unsur metretül ölçüsüdür.

En Ucuz Pencereler

Belirtildiği gibi, pencerenin fiyatını belirleyen temel unsur metretül birim fiyatıdır. Bir pencerenin ne kadar pahalı olacağını monte edildiği yerin ölçüleri belirler. Dolayısıyla herhangi bir mağazadan alışveriş yapmadan önce metretül fiyatını öğrenmek gerekir. Bununla birlikte ucuz ama kalitesiz pencereleri kullanmaktan kaçınmanız da önemlidir. Yazının bu kısmında, uygun fiyatlarla kaliteli pencere üreten markaların ürünlerini ve fiyat sistemlerini inceledik.

Fıratpen, Türkiye’nin en kaliteli pencere firmaları arasında yer alıyor. Fiyat tarifesinin oldukça uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. Firmanın metretül başına belirlediği bedel yalnızca 8 TL olmakla birlikte, üretilen pencerelerin özellikleri göz önüne alınınca fiyatın oldukça uygun olduğunu belirtmek gerekiyor.

Egepen, fiyat bakımından en ucuz pencere firmaları arasında yer almasa da, fiyatların birçok firmaya göre uygun rakamlarda seyrettiğini belirtmek gerekiyor. Firmanın metretül başına koyduğu fiyat yalnızca 10 TL. Özellikle toplu inşaat projelerinde bu fiyat oldukça uygun olabiliyor. Egepen’in pencereleri yalıtım ve güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Sık sık yaptığı kampanyalarla takdir edilen ve ürün kalitesi bilinen bir firma olan Gedizpen’in ucuz pencere İstanbul firmaları arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Gedizpen, metretül başına oldukça düşük bir ücret alıyor. Bununla birlikte bugünlerde 70lik bir profili 60lık bedeline almak da mümkün. Gedizpen, sürekli teknik destek veren firmalar arasında yer alıyor.

En Ucuz PVC Pencere

Ortalama bir PVC pencere fiyatının metretül başına 15 ile 18 TL arası olduğunu söylemek gerekiyor. Bu oldukça yüksek bir rakamın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ancak daha düşük fiyatlarla kaliteli üretim yapan firmalar da bulunuyor. Pencerenin fiyatını belirleyen temel unsur metretül olduğu için ilk olarak buna dikkat etmek gerekiyor.

“Akıllı pencere” uygulamasıyla Türkiye’de bir ilki başaran EvDöşe firmasının kataloglarında yer alan PVC pencerelerin oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu belirtmek gerekiyor. EvDöşe, kullanışlı ve estetik ucuz pvc kapı pencere modelleri için metretül başına yalnızca 8 TL fiyat biçiyor. Daha yüksek fiyatlara sahip modeller de var ancak fiyatların genel olarak ucuz pvc pencere standartlarında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Artar Grup da Türkiye genelinde hizmet veren ucuz pvc pencere markaları arasında yer alıyor. Pencere satın alan kişilere ücretsiz montaj hizmeti veren Artar Grup, metretül başına yalnızca 9.50 TL fiyat biçiyor. Firma tarafından üretilen pencerelerin oldukça sağlam bir yapıya sahip olduklarını da belirtmek gerekiyor.

Winsa da uygun fiyatlarla ucuz pencere İstanbul hizmeti veren firmalar arasında yer alıyor. Her modelin ayrı bir metretül fiyatı mevcut, dolayısıyla standart bir fiyattan bahsetmek mümkün değil. Ancak firmanın metretül fiyatları genellikle 15 TL’nin altında oluyor. Bu da müşteriye ucuz kapı pencere satın alma fırsatı tanıyor. Winsa firmasını arayarak fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her pencere firmasının modeller için ayrı bir fiyatlandırma ve birim fiyat sistemi olabilir. Dolayısıyla en ucuz pencere fiyatları konusunda kesin bir yargıya varmak zordur. Bu bakımdan en ucuz pencere fiyatları hakkında nitelikli bir bilgi alabilmek için üretici firmalar ile irtibata geçmeniz gerekecektir. Bununla birlikte ucuz pimapen pencere ürünlerinin kalitelerine de dikkat etmeniz gerekir. Rüzgar, nem, yağmur ve ses geçirgenliğine sahip bir ucuz pvc pencere modelinin işe yarar olmayacağından emin olabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle