PVC pencere fiyatları çeşitli unsurlara göre değişmektedir. Bu makalde PVC pencere fiyatlarının neye göre hesaplandığına dair bilgiler yer almaktadır.

PVC Pencere Fiyat Hesaplaması

Yaşadığınız ve çalıştığınız yeri ferah bir şekilde muhafaza etmenin en iyi yolu PVC pencere sistemlerini kullanmaktır. Bu pencereler gelişmiş ısı, ses ve rüzgar yalıtımına sahiptir. Ayrıca yüksek güvenlik opsiyonlarıyla da diğer pencere sistemlerinden ayrı bir yere sahip olduklarını belirtmek gerekir.

PVC Pencere Fiyat Hesaplama

PVC Pencere Fiyat Hesaplama

Türkiye’de PVC pencere satış ve montajı yapan birçok firma bulunuyor. Her birinin de ayrı bir fiyat tarifesi bulunuyor. Ancak PVC pencere fiyat hesaplama yaparken başvurulması gereken yöntemin hemen hemen bütün markalar için geçerli olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ebat, ölçü, akseauar gibi unsurlar ile yapılan bir hesaplama sayesinde PVC kapı pencere fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.

Her firmanın farklı bir birim fiyatı vardır. Bu fiyat “metretül” üzerinden hesaplanır. Metretül, pencerenin profillerinin toplam ölçüsüdür.

Örneğin bir PVC pencerenin yatay profilleri 2.5 metre ise bu pencerenin yatay profil ölçüsü 5 metretüldür. Kanat profilleri de aynı şekilde hesaplanır. Pencerenin birim fiyatı metretül üzerindendir. Dolayısıyla bir pencerenin aksesuarlar hariç fiyatını öğrenmek için PVC pencere metretül fiyatları hesaplama işlemi yapmak gerekecektir.

Metretül hesaplamasından sonra pencere aksesuarlarının fiyatlarını öğrenmek gerekir. Isıcam, pencere kolu, kilit sistemi gibi aksesuarların fiyatları temel metretül fiyatına eklendikten sonra PVC kapı pencere fiyatları hakkında fikir edinilebilir. Belirtildiği gibi, bu işlemi yaparken öncelikle alışveriş yapılacak firmanın metretül başına koyduğu birim fiyatını öğrenmek gerekir.

En Ucuz PVC Pencereler Kimde?

Ankara’da ve Türkiye’nin diğer yerlerinde hizmet veren birçok ucuz PVC firması bulunuyor. Bu firmalar oldukça uygun fiyatlarla satış ve montaj yapıyor. Ancak en ucuz PVC pencere fiyatları hakkında kesin bir rakam vermek zor. Bahsedildiği gibi, bunun için firmaların metretül birim fiyatlarını bilmek gerekiyor. Basit bir hesaplama ile PVC pencere fiyatları Ankara hakkında bir fikir edinmek mümkün olacaktır.

Adopen, Ankara bölgesinde hizmet veren en ucuz satış yapan firmalar arasında yer alıyor.

Metretül başına 5 ile 10 TL arasında bir ücret alıyor. Tek kanatlı bir PVC pencereyi 115 TL gibi uygun bir rakamdan satın alma olanağı sunuyor. Ayrıca PVC pencere sineklik fiyatları bakımından da oldukça uygun rakamlar verdiğini söylemek mümkün.

Selekpen firmasının da oldukça uygun fiyatlarla hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor. Bu sıralar indirimli fiyatlarla hizmet veren firma, tek kanatlı 1000×1000 ölçülerinde bir PVC pencereyi satış ve montaj dâhil olmak üzere 80 TL gibi bir fiyatla hizmete sunuyor. PVC pencere fitil fiyatları gibi aksesuar fiyatları konusunda da oldukça uygun seçenekler sunduğunu belirtmek gerekiyor.

Türkiye’nin en prestijli pencere markalarından biri olan Winsa da oldukça uygun fiyatlar ile müşteri karşısına çıkıyor. Winsa PVC pencere fiyatları, ürün kalitesine göre oldukça makul rakamlara sahip. Bu pencerelerin gelişmiş güvenlik opsiyonlarına, ısı ve ses yalıtımına sahip olduğu biliniyor.

Uygun fiyatlarla PVC pencere satan birçok firma bulunmakla birlikte, seçim yaparken yalnızca fiyatları değil kaliteyi de göz önüne almak gerekiyor. Masraf çıkarmak için PVC pencere metretül fiyatları 2015 hakkında bilgi edinip bu fiyatı alınacak pencerenin ölçülerine ve ek malzemelerin masraflarına göre belli bir algoritmayla hesaplamak gerekir. Pakpen PVC pencere fiyatları hakkında bu şekilde bilgi edinilebilir. Ayrıca bazı firmalar kahverengi PVC pencere fiyatları konusunda standardın dışında rakamlara sahiptir. Beyaz PVC ile renkli PVC pencere fiyatları arasında farklı fiyat tarifeleri uygulayan firmalar da mevcuttur. Bu bakımdan renk seçimini iyi yapmak ve alışveriş yapmadan önce tercih edilen firmanın kataloglarına detaylı bir şekilde göz atmak gerekir.

Fiyat Hesaplama Programları

Pencere satın almadan önce masraf belirleme işlemini herhangi bir PVC pencere fiyatları hesaplama programı ile de yapabilirsiniz. İnternette birçok PVC pencere fiyat hesaplama programı bullunuyor. Ancak hepsinin eşit derecede güvenilir olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Öncelikle hazır PVC pencere fiyatları genellikle standart hesaplamaya dâhil değildir. Bazı firmalar kampanya sürecinde pencereleri standardın altında fiyatlarda satabilmektedir. Bu yüzden hazır pencereler çoğu zaman fiyat hesaplaması yapmak için fikir vermez.

Ayrıca tek kanatlı profiller ile PVC pencere çift açılım fiyatları arasında ciddi farklılıklar olacağını da belirtmek gerekir. Çift açılımlı pencereler her zaman daha yüksek fiyatlara sahip olacaktır.

Tüm bu konular hakkında hesaplama için PVC pencere markaları fiyatları hakkında bilgi edinmek gerekir. Birim ve aksesuar fiyatları hakkında bilgi sahibiyseniz PVC pencere fiyat hesaplama programı indir işlemi yapmadan kendi başınıza da hesaplama yapabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle