Evinizin havasını değiştirecek tasarıma ve kaliteli dekorasyon modülünde yer alan membran kapı modelleri hem işlevsellik açısından hemde uzun ömürlülüğü ile son derece kullanışlı ürünlerden oluşmaktadır.

Membran kapı nedir

Kansorejen madde içermeyen yapısı ile sağlığınızı etkilemeyecek düzeyde üretilmekte olan PVC ürünlerine membran adını vermekteyiz. Isı bakımından yüksek basınç uygulanan MDF malzemesinin teknik olarak üretilmesidir.

Özellik bakımından oldukça işlevsel bir yapıda tasarlanan membran kapı modelleri suya ve ısıya dayanıklı şekilde tasarlanmaktadır. Yüzeyinde plas olması nedeni ile bakteri tutmayan hijyenik kapı modelleri kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Kaliteli ve sağlam bir yapıda tasarlanan membran kapı modellerinin kalınlıkları normal kapıların 3 katı cm daha kalın olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Yaklaşık fiyatları

Farklı fiyatlandırma seçeneğine sahip olan kapı modelleri genellikle en uygun 250 TL satış fiyatıyla 1,299 TL arasında satışa sunulmaktadır.

Model Fiyat Özellikler
Akça Kapı 440 TL Pervazlarında kabartma taç kullanılan kapı modeli oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Kapı modeli komple ağaç dolgulu üretilmiştir.
02 Ceviz membran 440 TL Montaj, kol, kilit ürünleri dahilinde talep edilen satış fiyatıdır. Ürün antibakteriyel özelliğe sahiptir.
Furkan L-02 999 TL İsteğe göre farklı renk seçenekleri ile boyama işlemi gerçekleştirilebilir. Standart kapı genişliği 7 cm kalınlığında olmaktadır.Kanat kalınlığını 10 cm olarak tercih edebilmektesiniz.
03 Ceviz membran 440 TL Geniş ve oval olarak tasarlanan pervazları şık ve görsel olarak hoşnut bir tasarıma sahiptir. Boya gerektirmeyen antibakteriyel yapıda tasarlanmıştır.
01 Akça 440 TL Kapı içi komple ağaç dolgusu ile doldurulan kapı modeli pervazlarda kabartma taç kullanılarak tasarlanmıştır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

 • 44-2Pvc kapılarda en ince ayrıntılardan biride soğuk pres yapılıp yapılmadığı olmakta. Bu detay kapsamında soğuk pres işleminden geçen kapıların sadece sıcak preslemeden geçirilmesi ve 24 saat beklenmemesi sonucunda kapınız dayanıksız olarak tasarlanmaktadır. Bir süre sonra kapınızda eğilme ve kasa ile ilgili çeşitli problemlerin yaşandığını gözlemleyebilirsiniz.
 • Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de kapı kanadının iç kısmı olmakta. Bu kısımların köknar olmasına dikkat edilmeli. Aksi takdirde kullanım esnasında bir çok sorun yaşanabilir.
 • Kapı kasası ile tüm malzemelerin kapı modeline uygun tasarlanması gerekmektedir. Şöyle ki ağır olan kapı modeli kanadı uzun yıllarca taşımalı. Dikkat edilmediği takdirde kapınız kullanışlılığını yitirecektir.
 • Vida tutma özelliği bakımından kasaların sandviç kasa olması gerekmektedir. Sadece MDF olan kapı kasaları zamanlar menteşeden ayrılmaktadır.
 • Kapı üzerinde oluşan üretim ebatlandırması ve kilit yeri açılımlarına dikkat edilmeli. Bu hususta açılan yerler montaj sonrasında daha kötü bir görünüm oluşturmaktadır.
 • Fitil yerlerinin bu sisteme ait olup olmadığına bakılmalı Fitil sistemi toz, ısı ve ses yalıtımını sağlamaktadır.

  Kapı fitili

  Kapı fitili

 • Membran kapı modelinizi seçerken tüm bu özellikleri göz önünde bulundurmanız kapınızın daha uzun süre kullanılması ve ödediğiniz ücrete değdiğini göstermektedir.
 • Kapı panelleri arasında kağıt petek sistemi kullanılmakta olan membran kapı modelleri yerine ahşap ızgara sistemli olanı tercih etmek daha doğru olacaktır. Çünkü ahşap ızgara sisteme sahip kapıların diğer ürünlere göre daha kullanışlı ve sağlam bir yapısı bulunmaktadır.
 • Fabrikasyon olarak tercih edilen kapı bantları kilit sistemli olup kapı kenarlarında açılma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle