Türkiye genelinde vakumlama işlemi ile gerçekleştirilen inovatif ürün modülüne uygun olarak tasarlanan mobilya kapaklarından en çok tercih edileni Membran kapak sistemleridir. Esas olarak sıcaklık ve basınç uygulaması kapsamında PVC ile mdf üzerine entegre edilen kaplamaya verilen isimdir.

Teknik bilgiler

membran kapak renkleriMembran kapaklarının en avantajlı yönü banyo ve mutfak alanlarında nem ve kir oluşabilecek alanlarda zarar oluşturmadan çizilme, şişme ve kabarmalara sebebiyet vermeden uzun ömürlü kullanılmaktadır. Evinizde kullanmış olduğunuz tüm kapak modüllerinin dengesiz sıcaklık değişimlerine karşı dirençli olması gerekmektedir. Öyle ki sıcak soğuk değişimlerine göre etkileşim içerisinde olan mobilyalar zarar görerek size hem maddi hem de manevi yönde zarar vermektedir.

Sık kullanılmasının ve çok tercih edilmesinin bir nedeni de flat laminasyonun yanı sıra 3 d laminasyona olan uygunluğudur. 3 d laminasyon özelliğinin bulunması dolayısı ile arka yüzey hariç tüm yüzeylerde kolaylıkla kaplanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede ürün kaplamasında kenar bantlamasına gerek duyulmamaktadır. Mobilyaların kenar ve üst yüzeyinin entegre edilmesi gerek estetik açısından gerekse kullanışlılık açısından daha fazla alternatif yaratmaktadır. Gerek kir ve lekelerde gerekse görünüm açısından sağlanan bütünlükte kapak kenarlarının laminasyon ile tasarlanması büyük rol oynamaktadır.

Renk seçenekleri

Membran model ve renk seçimi yapılırken tercih tamamen size bağlı olup renk kartelasından dilediğiniz renk ve deseni tercih edebilirsiniz. Örnek olarak açıklayacak olursak sevdiğiniz çizgi dizi karakterini dahil dolap kapaklarınıza işletebilir son derece şık model ve tasarımlarda dolap kapakları yaptırabilirsiniz. Membran kapak modellerini dilediğiniz zaman üretici firmaya giderek yaptırabilirsiniz.

Mutfak yapınıza göre uygun kapak seçiminde bulunmalısınız. Membran renk kartelası veya kataloğundan bakarak renk ve model seçim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz daha az maliyetli olacağından sadece mutfak dolaplarınızın ön kapaklarını değiştirerek yerine yeni kapak modeli seçiminde bulunabilirsiniz. Her tonlama ve renk seçeneği membran renk kartelasında mevcut bulunmakta.

En yakınınızda bulunmakta olan mobilyacıları ziyaret ederek hangi renk ve modeli istiyorsanız dilediğiniz renk ve desene uygun dolap tasarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Portmanto ve dolap seçimi

2015 kapak seçimi modellerinde her ne kadar farklı yeni sistem dolaplar kullanılsa da tüketiciler membran kapak tasarımlarından vazgeçmemekte. Oldukça şık ve kaliteli bir yapıya sahip olan kapak modelleri itinalı bir uygulama yöntemi ile tasarlanıp her desen ve modele özgü tasarımlar oluşturulmaktadır. Hr alanda kullanıma uygunluk derecesi ile mutfak dolaplarınızda, banyo dolaplarında, portmantolarda, gardıroplarda, çekmeceli ve kapaklı tüm sistemlerde membran uygulamalı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda dekorasyon modasında yeni sistem dolap ve kapı modellerinde uygulanan 3 d teknik laminasyon özellikleri doğrultusunda kapılarınız da da aynı malzemeyi kullanarak oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü kapılar yaptırabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle