Kapı modelleri gün geçtikçe daha fazla modernleşiyor. İç oda kapıları da bunlardan biri. Bu yüzden de kaliteli olmasına dikkat etmek gerekiyor.

PVC Membran Kapı

Membran kapılar uzun süre kullanıma dayanıklı, çarpmayan ve sarkmayan kapılar demektir. Yüzeyleri oldukça kalın malzemeden üretilmiştir bu sayede çizilme de yapmazlar. Kaliteli oldukları için ise 3 adet menteşe ile montaj yapılır ve diğer kapılara göre çok ağırdır.

İç oda kapıları leke tutmadığı için temizlenme açısından bayanlara oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır.

PVC membran kapı modeli

PVC membran kapı modeli

Oldukça modern görüntüde ve kalitede olan bu kapılar yüzey kullanımı MDF üzeri kaplamadır. Ancak asıl kalite Membran kapının PVC kalitesinden kaynaklanmaktadır. Eğer kapı cilalı ise kapının çizilmesi oldukça kolaydır. Bu yüzden bu kapıların yüzeyi Amerikan kapı ve boyalı kapılarda çizilen yüzey tamir olsa da izi belli olabilmektedir. Aynı tonda boya tutturulamadığı için boya rötuşu belli olmakta ve boya etki göstermemektedir. Bu yüzden ise önemli olan çizilmemesi, ahşap iç oda kapılarının ilk günkü güzelliğini koruması gerekir.

PVC Membran Kapı Kullanımı

Renkli bir boya kapılardan hiç bir iz bırakmadan çıkmaz. Ama Membran kapılardan kolayca silinir ve temizlenebilir. Yalnızca bu özelliği bile bu modern kapıların tercih edilmesi için başlı başına bir nedendir.

Şık PVC membran iç kapı modeli

Şık PVC membran iç kapı modeli

PVC Membran kapıların renkleri her zaman ilk günkü gibi kalmaktadır. Özellikle sigara dumanı ve bunun gibi dış etkenler zamanla kapıların renk değiştirmesine kesinlikle neden olmamaktadır. Kapıların yüzeyleri silindikçe sürekli bir kısım zamanla kapının renk değiştirmesine sebep olmamaktadır. Bunun nedeni kapı yüzeyi yeterince dayanıklı ve gelen toz, boya ve benzeri ile tepkime oluşturmamasıdır.

Bu kapılara yıllar sonra bile aynı renk tonlarında sahip olur ve kullanırsınız. Evinizde eşya taşıma ve ya evden taşınırken kapının birine, kapı pervazına zarar verilmiş olsa yine aynı pervazın değişimi kolaydır.  İlk günkü kaliteli kapınıza hemen sahip olabilirsiniz. Ancak bu durum boyalı kapılarda olursa asla aynı renk tonu elde edilememektedir. Her ustaya göre kullanılan renk farklıdır.

Boyalı malzeme zamanla renk değiştirebildiği için aynı ton yakalamak oldukça zordur.

Camlı PVC Membran kapı modeli

Camlı PVC Membran kapı modeli

Fiyatları

Kapınızı isterseniz hazır isterseniz özel üretim olarak satın alabilirsiniz. Kapılar standart boylarda oldukları için her boyda bulmak mümkün hazırları sizin işinize oldukça yarayacaktır. Hazır kapıların fiyatları belli bir aralık ile belirlenir. Ancak özel üretim istenir ise fiyatta biraz değişiklik olabilmektedir.

PVC Membran Çift renkli kapı modeli

PVC Membran Çift renkli kapı modeli

Kullanılan malzeme PVC dahi olsa kapı Membran kapı özelliklerini taşıdığı için kalitesi kesinlikle tartışılamaz. Bu tür kapıları her yerde bulmak oldukça zordur. Hem Membran kapı hem de PVC ile bütünleşen bu tarz kapıların üretimini sadece öncü ve gerçekten işinde uzman bir firmada bulabilirsiniz.

Kapıların fiyatları 200 TL ile başlamaktadır. Bu en küçük standart boydur. Boy 205 cm ve eni 75 cm dir. Bu ölçüler arttıkça fiyatta artmaktadır. 2000 TL civarında bu tarz bir kapı bile vardır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle