Kapılar evin dekorasyonuna uymak zorundadır. Bunun amacı ise evde güçlü bir renk ahengi yakalamaktır. Ayrıca çok modern bir model olduğu kesin.

Çift Renkli İç Kapı Modelleri

Bazen evlerin salon kısımlarında başka renk, mutfak bölümünde ayrı bir renk ve yatak odalarında dahi ayrı renk tercih edilebilir. Açık renk mobilyaya koyu renk kapı konulduğu zaman bütün dekorasyon bozulabilir. Bu yüzden de kapılar

Çift renkli kapı modeli

Çift renkli kapı modeli

son zamanlarda çift renkli üretilerek her alana uygun modellerde kullanılıyor.

İç kapılarda kullanılan renkler genellikle aynıdır. Beyaz, krem ve ahşabın en yumuşak halleri kullanılarak üretilir ancak bazen pembe gibi canlı renklerde iç kapılarda kullanılmaktadır. Açık renk kullanılması her mobilya dekorasyonuna uyum sağlaması içindir. İşin içine farklı renkler girdiği zaman uyumsuzluklar söz konusu olabiliyor. Bu gibi durumları engellemek amacı ile çift renkli iç kapılar üretiliyor.

Daha çok Amerikan panel kapılarda uygulanıyor. Bunun nedeni ise Amerikan kapının yapısının her renge uygun olması. Kolayca boyamak mümkün, hatta istediğiniz her rengi bu tür kapılarda kullanmak mümkün. Yeter ki dekorasyondan sonra fikrinizi kapınızı satın alacağınız yere bildirin. Ahşap kapılar da boyanabildiği için yine aynı şekilde çift renkli olarak üretilebiliyor. Hatta sonradan bir boyama yapmak bile mümkün.

Çift renkli mor kapı modeli

Çift renkli mor kapı modeli

Çift Renkli İç Kapı Modelleri Yapımı

Kapıların yapımı her firmada aynıdır. Önemli olan kapının hangi malzemelerden yapıldığıdır. Kapı malzemesine göre belli işlemlerden geçer bu işlemleri en önemlisi boyama kısmıdır. Her kapının yapısı her rengi kaldırmaz. Koyu renkte olan bir kapıyı açık renge boyamak gerçekten zordur.

Çift renk iç kapı modeli

Çift renk iç kapı modeli

Kapıyı ilk rengi ile almak size oldukça büyük kolaylık sağlayacaktır. Basit işlemler ile kendiniz dahi kapınızı boyayabilirsiniz. Kapınıza uygun kapıyı seçtikten sonra menteşelerinden çıkardığınız kapınızı açık bir ortamda boyayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Eğer kapınızı hazır almayı düşünüyorsanız sanayide yapılan bir kapıyı alacaksınız demektir. Böylece kapınızı nasıl istediğinizi ustaya söyleyerek dekorasyonunuza bir nebze olsun başlamış olacaksınız. Ancak kapınızın nereye doğru açılacağını iyi hesaplamanız gerekiyor, ters bir durumla karşılaşmak can sıkıcı durumlara sebep olabilir.

Fiyatları

Kapı modelleri standart boyutlarda oluyor. Ancak istenilen boyutlarda kapılar üretmek mümkün, bunlar özel üretim sınıfına giriyor. Maliyetleri biraz daha yüksek olabilir. Yine de istediğiniz renklerde üretimi yapıldığında fiyat fazla değişiyor. Sadece malzeme değişikliği fiyat konusunda farklılıklar yaratabilir.

Öncü firmaların ürünlerinin fiyatları fazla değişiklik göstermez. Ancak toplu satış yapan mobilya sektöründe fiyatlar daha uygundur. Kapılar MDF yapısında olduğu için uygun fiyata bulmak mümkün.

Çift renk iç kapı ahşap modeli

Çift renk iç kapı ahşap modeli

MODEL ÖZELLİK FİYAT
Ahşap iç kapı Kahve ve beyaz renkli 350 TL – 750 TL
Amerikan model Krem ve kahve tonlarında 250 TL – 500 TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle