Kapıların şık durması evlerin dekoruna en büyük katkıyı sağlayan etkenler arasındadır. Aynalı kapılarda dekorasyon fikirlerinden biridir.

Aynalı Kapı Modelleri

Aynalar oldukça şık dekorlardır. Evlerin en şık yerlerinde mutlaka ayna bulundururuz. Bazen de mobilyalara ek olacak aynalar ararız. Duvar dekoru bile olarak aynalar oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Amerikan Aynalı Kapı

Amerikan Aynalı Kapı

Son zamanlarda oldukça ilgi çeken kapı modelleri arasında yer alan ayna kapılar özellikle iş yerleri, alışveriş merkezleri ve hatta evlerde bile kullanılıyorlar. Özel yapım kapılar arasına giren bu kapı modellerini her firmada bulmak mümkün.

Aynalı kapılar birçok modelde olabiliyor. Kapının malzemesi ne olursa olsun ayna yerleştirmek oldukça kolay. Kişinin isteğine göre komple ayna dahi kaplanabiliyor. Ancak bölmeli modelleri en çok tercih edilen modeller arasında. Aynı cam bölmeli gibi ayna bölmeleri ile kapılar daha şık bir dekorasyon halini alabiliyor.

Peki, aynalı kapılar kullanışlı mı?

Aynalı kapıları kullanmak zor gibi gözükse bile kapıların üzerine montajı oldukça sabittir. Sallanma, titreme yapmaz. Özel camlardan imal edildiği için kırılmaları zordur.

Aynalı İç Kapılar

İç kapıların yapımında kullanılan malzemeler bellidir. Ahşap, MDF, Amerikan ve ya PVC kullanılarak evlerde yerlerini alırlar. Yapısı ne olursa olsun istediğiniz kapıyı aynalı kapı olarak kullanabilirsiniz.

Aynalı İç Kapı Modeli

Aynalı İç Kapı Modeli

Modern hayatta daha çok yatak odalarının kapısı olarak tercih edilen aynalı kapılar oldukça şık bir görüntü oluşturuyorlar. Özellikle Amerikan kapıların aralarına bölmeler ile ve ya baklava desenler ile yerleştirilen aynalar, yatak odalarını daha çekici kılıyor.

PVC kapılara uygulanması pek tavsiye edilmemektedir. Bunun nedeni ise basit bir görüntü oluşturmasıdır. Ahşap kapılarda tercih edilmesi her zaman tavsiye edilmektedir.

Aynalı Dış Kapılar

İş yerlerinde, hotellerde, okullarda, bina içlerinde ve dışlarında aynalı kapılar daha çok kullanılmaktadır. Bunun nedeni ziyaretçileri daha hoş karşılamaktır. Genellikle lamine cam üzerine sağlam bir şekilde kaplanarak kapının bütünleşmesi sağlanmaktadır.

Aynalı Giriş Kapı

Aynalı Giriş Kapı

Hotel gibi büyük alanlarda ise kemerli büyük kapıların üzerine parçalı bir şekilde yerleştirilen aynalar oldukça tercih edilmekte. Bunun sebebi hem şık görüntü hem de güçlü ısı yalıtımıdır. Aynaların yapımında kullanılan malzemeler diğer yapılara göre daha kuvvetlidir.

Bina giriş kapılarında ise ayna tercihleri genellikle iç tarafa uygulanmaktadır. Portmanto gibi dar mobilyaların olmayacağı alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Kapının dış kısmına ayna uygulaması genellikle yapılmamaktadır. Ancak isteğe göre değişiklik göstererek uygulanabilir.

Akordeon Kapıya Ayna Uygulaması

Akordeon Kapıya Ayna Uygulaması

Aynalı Kapı Fiyatları

Aynalı kapıların fiyatları, diğer kapılara göre büyük bir fark ile fiyatlandırılmaz. Az bir şey de olsa fiyat farkı vardır ancak cam yerine tercih edilen ayna fiyatı belirlemede en büyük etkendir. Çünkü bazı aynalar oldukça kaliteli malzeme ile yapılırken bazı aynalar ise pleksi malzeme ile yapılmaktadır. Bu da kapının kalitesini düşürmektedir.

Özel Üretim Aynalı Kapı

Özel Üretim Aynalı Kapı

Aynalı kapılar genellikle özel üretim alanına girmektedir. Firma ile anlaşıp kapınıza ayna taktırabilirsiniz. Hatta aynanızı kendiniz dahi alıp montajını yapabilirsiniz. Kesici malzemeler arasına girdiği için ise montaj sırasında dikkatli olmak gerekir.

MODEL ÖZELLİK FİYAT
Özel aynalı kapı 2 mm çelik sac 1500 TL – 5000 TL
Villa için çelik kapı Özel aynalı tasarım 3500 TL – 7000 TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle