Kapılar yalıtım konusundan güçlü olsalar bile bazen yanlış montajla açık alanlar kalabiliyor. Bu da soğuk havalarda büyük bir sorun halini alıyor.

Kapı Altı Süngeri

Kapılar kaliteli de olsa bazen kapının tam oturmayan kısımları içeriye hava girişine neden olur. Sıcak havalarda bunu pek sorun etmesek bile soğuk havalarda içerideki yalıtım korunamayabilir. Böyle bir durumda yapılacak tek şey kapı süngeri kullanmaktır. Bunlar halk arasında kapı altı süpürgelik, rüzgârlık ve ya rüzgâr önleyici olarak bilinmektedir.

Çift taraklı kapı süngeri

Çift taraklı kapı süngeri

Kapı altı süngerlerine her alışveriş merkezinde ya da küçük bir bakkalda dahi rastlayabiliyoruz. Peki, bunları kullanmanın amacı nedir? Çoğu insan kapının kalitesiz olduğunu düşünür aslında bu yüzden değildir. Bunun nedeni kapı yüzünden değildir. Kapının altı kısmının yani zeminin eğiminden, kasaların zamanla aşınmasından ve ya tam olarak oturmasından ve daha birçok nedenden olabilir.

Daha çok giriş kapılarında görülse bile evlerin iç kapılarında kullanımı da oldukça yaygındır. Değişik modellerde olabilirler ve her renkte bulmakta mümkündür. Kapı altına geçirilen süngerler dışında dış kapılarda kullanılan düz ve kalın süngerler de mevcuttur bu süngerler ise daha kalın ve diğer süngerlerden değişik malzemelerden üretildiği için fiyat biraz değişebilir.

Bazı odalar kullanılmadığı için soğuk bırakılır bu kişinin kendi tercihi de olsa bir süre sonra o odanın soğuğu sıcak odaya doğru ilerleyebilir. Soğuğun nereden geldiğinin tespit ettikten sonra süngerinizi kapının o kısmına yerleştirebilir ve soğuğun gelmesini engelleyebilirsiniz.

Çift Taraflı Kapı Süngeri

Çift Taraflı Kapı Süngeri

Kapı Altı Süngeri Kullanımı Ve Fiyatları

Kapı altı süngerini yazın kullanmak gerekmiyor. Üstelik kapınızı açılıp kapanırken engelleyecek bir yapıda olmayan süngerler de üretildiği için her türlü kapıda kullanılabiliyor. Kapının altına giydiriliyorlar, böylece kapı açıldıkça kapı ile bir bütünmüş gibi oluyor.

Kalın Kapı Altı Süngeri

Kalın Kapı Altı Süngeri

Eğer hava gelen yer kapı menteşesi kısmına doğru ise o kısımlara da yapışkanlı süngerlerden tercih edebilirsiniz. Böylece üstün bir koruma ile odanızın yalıtımını tam olarak sağlamış olursunuz.

Bu süngerleri uygun fiyatlarla bulmak mümkün, her yerde bulunabilir oldukları için fiyat konusunda fazlaca düşünmeye gerek yok. Sünger olması da boyut konusunda size cazip gelebilir. Uzun boy alıp kapınızın boyuna göre kesebilirsiniz.

MODEL ÖZELLİK FİYAT
Çift taraflı kapı altı süngeri İç kapılar için çift taraflı 4 TL – 10 TL
Tek kalın sünger Dış kapılar için renkli 10 TL – 25 TL
Kapı için yapışkan sünger İç kapı aralarına yapışan sünger (3 metre) 3 TL – 10 TL

 

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle