Kapı denince akla ilk ahşap kapılar gelse bile kapılar birçok renkte olabilmektedir. Son zamanlarda da açık renkler daha çok tercih edilmektedir.

Kapı renkleri

kapı renkleriKapı renkleri kişinin isteğine göre değişebilmektedir. Böylece kullanıcılar mobilyalarına uygun kapıları evlerine kolayca uyarlayabilmektedir.

Daha çok ahşaptan yapılan kapılar olduğu için ceviz renklerin yoğunluğu kataloglarda fazladır.

Ancak özellikle MDF ve Amerikan kapılarda kullanılan püskürtme ve ya boyama yöntemi ile istenilen renk kolayca elde edilebilmektedir.

 • Kızıl ceviz
 • Lake beyaz
 • Lake krem
 • Moca mat
 • Kanada ceviz
 • Avola krem
 • Parlak HG beyaz
 • Ekose
 • Modern teak
 • Opera ceviz
 • Freze ceviz
 • Artemis
 • Atlastis
 • Ilgız meşe
 • Ozigo
 • Seramik ahşap

Firmalar ürün renklerine kendilerine göre isimler verseler bile kullanılan malzemeye göre de renkler isim almaktadır.

Çoğu rengin isminden nasıl bir rengi olduğu bilinse bile bazı zamanlar değişik isimler kataloglarda yer almaktadır.

Malzemeden tasarruf amacı ile ahşap yapılan kapılar boyanmakta ve kaliteli ürünler kullanıcının isteğine göre yapılmaktadır.

Kullanılan malzemeye uygun renk olması mecbur değildir, malzeme ne olursa olsun kullanılan kapı boyaları ile istenilen renk kolayca uygulanabilmektedir.

Renklerin olduğu kataloglar çoğu zaman ışıktan kullanıcı yanıltabilmektedir. Hazır kapılardan örneklere bakıp kapınızı seçmeye özen göstermelisiniz.

Renk tavsiyeleri

çamAhşap kapılar bilindiği üzere ağaçtan üretilen en kaliteli kapılardır. Özellikle meşe ve çam gibi ağaçların gövdesinden üretilen bu kapılar, kendi renkleri ile tercih edildiği zaman hoş durabilmektedir.

Ahşap kapıların renkleri daha çok ceviz renkleri ile oluşmaktadır. Rengi değiştiren vernik kapıyı çizilmelere karşı korurken aynı zamanda parlak bir görüntü vermektedir.

Ancak özellikle panel kapılarda yeni yapılan evlerde açık renk kapılar kullanılmaktadır. Bunların en güzel örneği olan Amerikan kapılar, açık renkler ile üretilerek kullanıcıya sunulmaktadır.

Açık renk olmaları sürekli kirlenecekleri anlamına gelmemektedir. Amerikan ve MDF kapılar kolayca silinebilmektedir. Kapının kolayca silinebilmesi de kullanıcının daha çok tercih etmesini sağlamaktadır.

Açık renk olması aynı zamanda evi daha aydınlık göstermektedir, beyaz ve tonlarının kullanıldığı kapılar evi aydınlatırken daha temiz de göstererek tercih edilebilmektedir.

İşyerlerinde kullanılan kapılar özellikle beyaz tonlarında kullanılırken, çalışanlara daha rahatlatıcı bir hava vermesi için de tercih edilmelidir.

Villa tipi ve müstakil evlerin eskitilmiş bir görüntü ile daha şık gözükmesi için de ceviz renkleri tercih edilmelidir.

Ceviz tonları özellikle lake kapılarda daha kaliteli bir görüntü sergilemektedir. Bu da şıklığı tamamlayan bir seçenektir.

PCV kapılar uzun zamanlardan beri beyaz renkler ile üretilse bile son zamanlarda ahşabın cazibesine kapılıp ceviz ve kahve tonlarında üretimde yapmaktadır.

PVC’nin çabuk tozlanmasına karşılık daha kolay temizlik sağlayan koyu renkler daha çok rengi koyu olan evlerde tercih edilerek uyum sağlaması için üretilmektedir.

Renkli modelleri ve fiyatları

Kapıların fiyatları standartlar göre bellidir, renk seçeneği kapının fiyatını arttırmaz. Bu yüzden istediğiniz rengi firmanızdan isteyebilirsiniz.

Her türlü kapı üretiminde uzman olan firmalar ile çalışmak istediğinizi kolayca bulmanıza öncülük edebilir.

Kapının kalitesini de kullandığı üründen anlayabilirsiniz. Kapının üretimi kadar kapının boyası için kullanılan boyanın kalitesi de oldukça büyük önem taşır.

Vario Dor kapılarını kaliteli üreten ve kullandığı ürünleri de kullanıcı ile paylaşan bir firmadır. Fiyatları da oldukça uygun, bütçeyi kasmayacak şekilde ayarlanmıştır.

Güvenle tercih edebilirsiniz.

firma model fiyat özellik
Vario dor Ahşap panel kapı 200 TL – 800 TL Kızıl ceviz rengi
kalfasan ahşap Amerikan panel kapı 250 TL – 750 TL Lake krem
tosya zorlu ahşap Ahşap lake kapı 200 TL – 700 TL Lake beyaz

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle