Kapılarınızın kolaylıkla açılabilmesi ve rahatlıkla kapanabilmesi için gerekli olan güvenliği kapı hidrolikleri sağlamaktadır. Sektörün oldukça tercih edilen kalite yancısı markaları Kale, Yale, Multlock ve Dora’nın yanı sıra Birsan ve Ulsan firmalarından cam kapı malzemeleri temin edebilirsiniz.

Kapı hidroliği nedir – yer kapı hidrolikleri

cam kapı hidroliğiHidrolik adını verdiğimiz ürün kapı menteşesi ile zeminin arasında veya cam kapının üzerinde hiç bir kapatıcı ürüne gerek duymadan rahatlıkla kendi kendine kapatılabilme özelliğini içermektedir. Pompasız hidrolik kapatıcılar net olarak 100 kg.  ağırlıkta olan kapılarda kullanılabilmektedir. Ev ve benzeri iş yerleri konusunda dekorasyonu önemseyen bireyler cam dekorasyon ürünlerini daha fazla tercih etmektedir. Bu sebebiyet ile aksesuarların korunması ve kaliteli ürünler ile desteklenmesi gereklidir. Cam kapı modellerinde hızlı kapanmaması gerekçesi cam kapılara özel hidrolikler bulunmaktadır.

Kapıların montajı esnasında kapılarınızın rahatlıkla açılıp kapanabilmesi için yer hidroliği tercih etmelisiniz. Bu sayede kapılarınızın kapanma ve açılma hızı daha özenli bir şekilde ayarlanıp cam kapılarınız hasar görmeden ve zorlanmadan açılacaktır. Yer hidrolikleri alüminyuma, ahşap, yangın ve çelik kapılarda kullanılmaktadır. Kapı hidroliklerine oldukça özen göstermeli ve ürün seçiminizi sürekli olarak kaliteli hidroliklerden yana kullanmalısınız. Genellikle açılma açıları 90/160 ve 180 arasında sabit konumdadır.Isıya son derece dayanıklı olan yer hidroliği 215 derece sıcaklığa kadar dayanıklı yapıdadır.

İstenilen model ve tasarıma uygun olarak cam kapı modellerinden seçim yaparak lüks bir dekorasyon modülünü evinizde uygulayabilmektesiniz. Kapı modelleri bireyin isteğine göre hemen hemen her alana yapılabilir ve tüm boyutlar cam kapı modeli oluşturulumu için uygulanabilir. Cam kapı modellerini dengeli ve kaliteli kılan aksesuarlardan bir tanesi de kapı hidrolikleridir. Hidrolik adını verdiğimiz nesne adını Yunancadan almakta olup insan gücü yerine kapılar ve benzeri alanlarda monte edilerek rahatlıkla hareket ettirme gücünü kullandıran ürüne denmektedir.

Yer kapı hidroliği fiyatları

Marka Model Fiyat
KALE KD-070/20-101 152,54 TL
TROY #165946725 39,99 TL
KALE #137336710 84,99 TL
MULT LOCK #71282963 289,00 TL

 

Kapı hidroliği fiyatları özelliklerine ve markalarına göre değişik fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ortalama olarak 20 TL ile 350 TL arasında satış fiyatı ile piyasada yer almaktadır. Birsan cam kapı aksesuarları kategorilerinde bir çok özel kapı aksesuarlarına rastlayabilirsiniz. Kapı hidroliği modellerinde bir çok çeşit ve uygulamalı ürünler  kategorilerde yer almaktadır. Firma kapsamında her bütçeye göre kapı hidroliği bulunmaktadır. Kalite bakımından Multlock ve Kale ürünleri en fazla ilgi gören ve tercih edilen ürün markasıdır.

 Cam Hidroliği tamiri ve bozulma nedenleri

Kapı yayınız takıldığında veya belirli bir süre sonrasında kapı kapanmıyor veya oldukça sesli kapanıyor ise o vakit kapı yayında sorun var demektir. Buda ayarlarının yanlışlığından veya montaj hatasından kaynaklanmaktadır.

Cam kapı ve kapı hidroliği modelleri her ne kadar sağlam ve dayanıklı ürünler olsa da hasar görmemeleri için özenli temizleme ve bakım gereklidir.

Ayarları için mutlaka yetkili servise başvurulmalıdır. Her hangi bir yerinde hasara veya oynamaya sebep olunduğunda kapınızın ayarı bozulabilir.

Cam kapı modellerini temizlerken mikro fiber bez ve sulandırılmış yüzey temizleyici(genel temizlik maddesi) ile temizlemeye özen göstermeli ve kapı hidroliği vida yerlerini temizleyerek su ile uzun süreli temasından kaçınılmalısınız. Kapı montajı yapıldıktan sonra hidrolik konusunda yağlama önemli yer tutmaktadır.

Hidrolik yağ, kol, gövde ve çelik yay olmak üzere 4 bölümden oluşmakta. Uygulanmakta olan alanlara göre hidrolik modelleri 2 çeşit olmaktadır. Ağır hizmet ve iç mekanlarda kullanılan hidrolikler. Hidroliklerin bozulma nedenleri gereksiz ayar ve hatalı kurulum, değişimlerden kaynaklanmaktadır. Fren ayarlarının düzgün yapılmaması ve kontrol edilmemesinin yanı sıra kış mevsimi öncesi bakım ve gerekli ayarlar yaptırılmalı, yağ miktarının az veya çok olmaması yönünde de inceleme gereklidir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle