Son derece dayanıklı ve oldukça şık bir dekorasyon modülü oluşturan MDF kapı malzemesi sudan etkilenmeyen, istenildiği renk ve desene boyana bilen kaliteli bir yapı malzemesidir.

MDF nedir4.mdf kapı modelleri

Oldukça kaliteli ve asla üzerinde oluşturulan desen ve oymalar doğrultusunda bozulmayan işlenmesi kolay malzemeye MDF denmektedir. CNC makinelerinde işlenebilme özelliği olan malzeme kolaylıkla işlenerek üretim işlemi gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknoloji doğrultusunda kullanım ve tasarımları o kadar güzel tasarımlara ev sahipliği etmektedir ki dilediğiniz desen ve modele uygun istediğiniz tasarımı MDF malzemesi ile gerçekleştirebilmektesiniz. Ürün zerinde hiç bir deform oluşturmadan istenilen desen uygulanabilecek kadar sağlam bir malzeme olduğu bilinmektedir.

Lake boya için oldukça uygun yüzeyde olan MDF ürünü son derece mükemmel bir yapıya sahiptir. Ürün özellikleri bakımından orta derecede sert olup termomekanik yapıda odun ve diğer selülozik ham maddeden elde edilmiş olan liflerin belli başlı bir rutubet derecesine geldiğinden itibaren kurutulduktan sonra ortalama %9-11 oranında sıcaklıkta katılaşmaktadır.

Polyester dolgu veya polyeter dolgu ile doldurulması oldukça kolay bir malzemedir. Yapılan çeşitli uygulamalar doğrultusunda malzeme üzerinde daha dolgun bir alan elde edilerek 2 kat çalışma sağlanabilir. Her kesimden sonra uygulanan işlem doğrultusunda kötü görünümden kurtulabilmeniz mümkündür.

Tutkal malzemesi, teknolojik makineler ile ve melamin reçinesi sayesinde dekor kağıdı kaplanarak su geçirmez ve yanmaz bir ürün elde edilmektedir. Yüksek basınç uygulamasından geçen ürünler zengin model ve renkleri ile tüketiciye sunulmaktadır.

MDFLAM’lar plak halinde satılmaktadır. Görsel açıdan kesildiği vakit uygulama amaçlı masiflenerek kullanılabilir hale gelmektedir. Kapı modellerinde lake boya sürülmüş gibi parlak ve mükemmel tonlama oluşmaktadır. MDF ürünleri son derece hassas olduğundan dolayı dikkatli bir şekilde montaj işlemi gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde ürünlerinizde çizik, kırılma ve benzeri hasarlar söz konusu olabilir.

MDF Kapı fiyatlandırmaları

Genellikle kapı satış fiyatları 250 TL ile 270 TL arasında olan MDF kapı modelleri sade ve zarif kapı modellerine ev sahipliği etmekte. Bütçenizi zorlamadan iç kapı modelleri kategorisinde bulunan MDF kapı modellerini tercih ederek ev dekorasyonunuz da etnik bir yapı oluşturabilirsiniz. MDF kapı modeli Amerikan kapı modeline benzer görünümlü kapı modelinden tasarlanmıştır.

Kapı kodu Fiyat Bilgisi
006k 260 TL
009k 260 TL
008k 260TL
007k 260 TL
001c 270TL
003k 260 TL
004k 260 TL
005c 260 TL

 

MDF kapı üreticisi firmalar

Kale kapı modelleri
Rotadoor
Ercan orman ürünleri yapı marketi
Ustalar kapı
Variodor
Bubinga
Elifahşap
Adokapı
Sur kapı

MDF yaptırmak isteyen bireyler MDF malzemesinden sadece kapı yapıldığı yanılgısına düşmemeliler. MDF ürün yapım malzemesi ile mutfak dolabı, banyo dolabı, portmanto, pervazlarda, raf ve daha bir çok eşya yapılabilmektedir. Aynı zamanda masa tablaları, kapı panelleri, kenarları pahalı veya profil yüzeyli çekmecelerde de son derece başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

kapı modeli tasarımlarınızı sizlere en yakın mobilyacılardan veya kapı tasarımı ve montajı ile ilgilenmekte olan bir çok kişiden yaptırabilirsiniz.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle