Krem rengi kapı ve dekorasyon uyumu nasıl olmalıdır? Yazımızda sizin için krem renkli kapılarda dekorasyon konusunda yardımcı olacak bilgileri bulabilirsiniz.

Zıt Renklerin Mükemmel Uyumu

resim-2705

Krem rengi günümüz modasında en çok tercih edilen renklerin başında yer alıyor. Özellikle evi aydınlık göstermesi, zengin göstermesi, kolay temizlenmesi gibi sebeplerden dolayı, ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen renklerden biridir. Tabii tüm bunların etkisinin yanında son zamanlarda dekorasyon sitelerinde ya da dekorasyon dergilerinde sıklıkla krem rengi mobilyaların tercih edilmesi şiddetle tavsiye ediliyor.

Dekorasyon denildiğinde, aklınıza hemen mobilya yada beyaz eşyalar gelmemeli. Son zamanlarda kapı modelleri de sıklıkla dekorasyon önerilerinde kendini gösteriyor. Söz konusu salon kapıları ise bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz binerce model mevcut.

Peki, krem rengi kapı modelleri ile diğer eşyaların uyumu nasıl olmalıdır?

Kimine göre uyumsuz olarak tercih edilse de güncel moda dergilerinde zıt renkler kombinleri kendine hayran bırakıyor. Özellikle de kahve beyaz, siyah krem, kırmızı beyaz gibi renk tonları zıt kullanımları sayesinde evlere daha şık bir dekor imkânı sağlıyor.

resim-2706

Ayrıca krem renginin zıt renklerle daha fazla kullanılmasının diğer bir sebebi ise, kullandığınız zıt renkteki mobilyanın evde göze daha hoş gelmesidir. Örnek verecek olursak; Kahverenginin hakim olduğu bir salonda krem rengi bir kapının bir arada kullanılması, kapının daha gösterişli gösterilmesini ve dekor amaçlı da kullanılmasını sağlar. Tabii bu zıt renk önerilerimiz sadece zıtlık sevenler için geçerlidir. Eğer zıtlık sevmiyorsanız, bu yazıyı okurken hayal bile etmemişsinizdir.

Krem Rengi Her Alanda Kullanılabilir

Eğer zıt renkleri fazla tercih etmiyorsanız, tüm mobilyalarınızı krem rengi tercih edebilirsiniz. Tabii evdeki bu beyazlığı kırmak için de evinize koyacağınız birkaç dekor eşyasıyla beyaz uyumunu bozmuş olursunuz. Eğer krem rengi bir kapınız var ise, ya da krem rengi eşyalarınıza biraz daha farklılık katmak istiyorsanız, yapacağınız ilk şey, evinizde kullanacağınız büyük bir çiçek. Tabii bu çiçeğin saksının rengi ve deseni tamamen size kalmış bir şey.

resim-2707

Eğer çiçeğe karşı alerjiniz var ise, kullanacağınız renkli tablolar ve krem renginden biraz daha koyu tonlarda seçeceğiniz halılar, kullandığınız krem rengi kapınız ile uyum içinde olacaktır. Peki, evinizi daha güzel hale getirecek dekorasyon önerileri nelerdir?

  • Çiçekler: Evinizde kendi zevkinize hitap edecek canlı ya da cansız çiçekler, hem dekorasyonunuzu tamamlayacak, hem de evinizin havasını daha yumuşak bir hale getirecektir.
  • Tablolar: İster ünlü ressamların olsun, ister kendi yaptığınız tablolar olsun, eğer resim ve sanata ilginiz varsa, evinizin bir duvarında 1 tane dahi olsa tablo bulundurmalısınız. Böylece ne kadar sanatsever bir insan olduğunuzu göstermiş olursunuz.
  • Fotoğraf Çerçeveleri: Hem anılara sahip çıkmak hem de ev dekorasyonunu canlandırmak istiyorsanız, renkli çerçeveler tam size göre. Üstelik seçeceğiniz çerçeveleriniz krem rengi olursa, evinize hoş bir kombinde yapmış olursunuz.

resim-2708resim-2709

resim-2710

resim-2711

resim-2712

resim-2713

resim-27141 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle