Dekorasyon konusunda farklılık arayan kişilerin hazırlayabileceği kapı önü ağırlığı konusunda sizlere bir takım bilgiler veriyor olacağız. Kapı önü ağırlıkları birçok farklı model ve renk seçeneği ile karşımıza çıkabiliyor. Evinizde pratik bir şekilde yapacağınız bu objeler farklı detaylarla süslenerek çok güzel bir ekipmana dönüşebilir.

Ev aksesuarları arasında önemli bir yeri olan ve dekoratif bir şekilde hazırlanabilen kapı önü ağırlıkları ev kategorisinde yer alan ve hazır olarak da satılabilen ürünler arasındadır. Günümüzde yaratıcı tasarımlar arasında yer alan bu ağırlıklar renkli kumaş detaylarıyla hazırlanabilir ve üzerinde taş veya düğme detayları da eklenerek oluşturulabilir.

Yapılışı

Kapı önü ağırlığı

Kapı önü ağırlığı

Kapı önü ağırlığı aksesuarlarının yapımı oldukça kolaydır. İlk olarak kumaş kaplamalı modelleri tercih edebilirsiniz. Evinizdeki artık kumaşlardan veya kullanmadığınız kıyafetlerinizden ağırlık üretmek de bir o kadar basit.

Kapı önü ağırlığının içerisine ağırlık olması için daha çok kum tercih edilmektedir. Eğer kum bulamıyorsanız toprakla ya da taş ile doldurabilirsiniz. Günümüzde bayanlar daha çok dekorasyon amaçlı kullanılan renkli taşları tercih edebilir. Bir poşete bu taşları doldurarak diktiğiniz kumaşın içine yerleştirebilirsiniz.

Kapı önü ağırlığının kolayca taşınması da gerekiyor. Bu yüzden oval bir heybe dikebilirsiniz. Renk uyumu için ise kalp ya da yıldız gibi desenler ekleyebilirsiniz. Şimdi de sizlere kolay bir kapı önü ağırlığının yapımından bahsediyoruz.

  • Yapacağınız tasarıma göre ilk olarak 80 ilmek dikmeye başlanır ve 2 sıra siyah 2 sıra turuncu olarak 28 sıra örüldükten sonra kapatılır ve ikiye katlanarak dikilir. Yine modele göre kullanacağınız ilk ip rengi ile 6 ilmek başlanır.
  • 6 sıra düz örülür ve örgünün düz tarafında 2 kez 6’şar ilmek artırılır. 10 sıra olarak örme işlemine devam edilir.
  • Artırılan ilmekler sadece 6 ilmek kalana kadar her 2 defada 6’şar ilmek kesilerek eksiltilir.
  • Geriye kalan 6 ilmek ise kesilerek kapatılır.
  • Tepesine modele uyumlu trabzanlar yapılır ve yine modele göre kullanacağınız aksesuarlar dikilir. Son olarak poşete oldurulacak olan kum, tabana yerleştirilir ve gövde dikildikten sonra kullanıma hazır hale getirilir.

Bayanların evlerinde pratik bir şekilde hazırlayacağı kapı önü ağırlığının yapılışı bu şekildedir. Sizlerde bu pratik bilgiden faydalanarak hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere bu modeller bir horoz, ev, bebek, kum torbası ya da farklı şekillerde olabilir. Bu tercihler tamamen kullanım alanlarınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Birçok mağazada hazır olarak da satılan kapı önü ağırlıkları ile ev dekorasyon aksesuarlarınızın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Ücret olarak da oldukça ekonomik bir fiyatla sunulduğu için tercih edilebilir. Sizler de kapılarınızın aniden kapanmaması için gerekli olan malzemelere sahip olarak kapı önü ağırlıklarınızı hazırlayabilir ve uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Renk ve model seçeneği ise tamamen kişisel zevkinize göre değişebilir. Birbirinden farklı modelleri de yazımızın devamından kontrol edebilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle