Amerikan kapılar, camlı ve camsız olmak üzere iki ana çeşide ayrılır. Camlı Amerikan kapılar ile ev içinde estetik bir görünüm yaratabilirsiniz.

Camlı Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan kapılar, ev, ofis gibi iç mekânlarda tercih edilen kapılardır. Oda, mutfak, salon girişi olarak kullanılan bu modellerde genellikle buzlu cam kullanılır. Camlı kapılarda panel boyuna, cam çeşidine göre farklı model seçenekleri olabilmektedir. Şık bir görünüme ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan bu kapılar oldukça uygun modellerle satışa sunulmaktadır.

Camlı Amerikan Kapı

Camlı Amerikan Kapı

Camlı Amerikan kapı modelleri, cam çeşidine ve desenine göre farklı özelliklere sahip olabilir. Perge camlı modeller özellikle modern ev tasarımlarında tercih edilmektedir. Klasik bir şekilde dizayn edilmiş evlerde ise genellikle buzlu cam modelleri tercih edilir. Evin genel dekorasyonuna göre farklı renk ve model seçenekleri bulunabilir.

Anatolia camlı modeller özellikle eski evlerde ve klasik bir dizayna sahip olan yerlerde tercih edilmektedir. Bu modellerde kapının üst kısmında camlı bir panel bulunur. Genellikle buzlu ya da desenli cam tercih edilir. Efes ve Side camlı Amerikan kapı modelleri genellikle bahçe girişli ve balkonlu evlerde mutfak çıkışı olarak kullanılır. Şeffaf camlı modellerde perde paneli de bulunabilmektedir.

Belirtildiği gibi, Amerikan kapı modellerinde genel olarak buzlu ve renkli camlar kullanılır. Kapı gövdesi ahşaptan imal edilir. Modeller genellikle beyaz ve kahverengi tonlarında olmaktadır. Modeller, evin genel tasarımına uygun bir biçimde seçilebilir. Fiyatlar da model seçeneklerine ve kapının imal edildiği maddeye göre değişiklik göstermektedir.

Amerikan Kapı Firmaları

Amerikan kapılar yapı marketlerde uygun fiyat koşullarıyla bulunabilmektedir. Örneğin Koçtaş mağazlarında birççok camlı Amerikan kapı modeli bulunmaktadır. Genellikle panel ve perge kapılar bulunmakla birlikte, Side, Aspendos gibi kapı modelleri de Koçtaş kataloglarında bulunabilir. Koçtaş, camlı Amerikan kapıları kaliteli üreticilerden tedarik ederek hizmete sunmaktadır. Detaylı bilgi için firma kataloglarına başvurabilirsiniz.

İstanbul Kapı da Türkiye’deki en iyi Amerikan kapı üreticileri arasında yer alıyor. Firmanın kataloglarında hem modern hem de geleneksel camlı Amerikan kapı dizaynları mevcut. Kapıları kaliteli malzemeden ve estetiğe önem vererek ürettiklerini de belirtmek gerekiyor. Firma İstanbul merkezli olsa da Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış geniş bir satış ve hizmet ağı bulunuyor.

Tekzen de camlı Amerikan kapılara kataloglarında yer veren yapı marketleri arasında yer alıyor. Firmanın kataloglarında bulunan modeller, ev ve ofis gibi iç mekanlarda kullanmak için oldukça uygun. Tekzen’in Amerikan kapı fiyatlarının da uygun rakamlarda olduğunu belirtmek gerekiyor. Satış sonrası kurulum ve teknik destek hizmeti de sağlayan Tekzen’e başvurarak oldukça uygun fiyatlarla Amerikan kapı satın alabilirsiniz.

Adokapı, çelik kapı çeşitleriyle tanınmış bir firma olsa da camlı Amerikan kapı modellerinde de oldukça uygun seçenekler sunuyor. Firma kataloglarında ahşap ve lamine kaplı Amerikan kapı modelleri bulunuyor. Adokapı tarafından satışa sunulan kapılar tamamen kaliteli malzemeden imal edilmektedir. Firmanın kapı çeşitleri oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Camlı Amerikan Kapı Fiyatları

Camlı Amerikan kapılarda fiyat seçenekleri genellikle modele, cam çeşidine ya da malzemeye göre değişmektedir. Örneğin boydanboya cam kaplama olan Side gibi modeller diğerlerine göre daha pahalı olabilmektedir. Kapılarda kullanılan renkli ve buzlu camlar standart cam modellerine göre daha pahalıdır ve fiyatın önemli bir kısmını bunlar oluşturmaktadır.

Ortalama bir panel ya da perge kapı 250 TL gibi camlı Amerikan kapı fiyatları ile satın alınabilir. Side, Aspendos gibi modellerde bu fiyat 300-350 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Fiyat araştırması yaparken ucuzluğa değil kaliteye öncelik vermek gerekir. Kalitesiz malzemeden ucuza mal edilen modellerin uzun süre kullanılamayacağını ve kolay deforme olacağını unutmamak gerekir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle
1 yorum

  1. Güçlü Kapı

    Böyle güzel hazırlanmış bir bilgilendirme sitesinde eksikliğini gördüğüm tek şey;
    sadece yurtiçine olmayıp yurtdışınada ürettiği kapıyı pazarlayan Kastamonu Tosya ilçesinin adının geçmemesidir, sözü geçen yapı marketlerin bir coguna tosyada üretilen kapıların satısa sunuldugunu söylemek yanlış olmaz. Tosya Kapı Fabrikaları