Son dönemde oldukça yaygınlaşan ve popülerleşen Beyaz Amerikan kapıların birçok farklı tasarımda çeşitleri bulunuyor ve beyaz Amerikan kapı olarak karşımıza çıkıyor.

Beyaz Amerikan Kapı Özellikleri

Amerikan kapı kolay montajlı ve süregelen klasik tahta kapılardan çok daha hafif ve kullanışlı denilebilir. Amerikan kapılarda kullanılan petek dolgu ile kapı dayanıklılığını elde etmektedir.

Beyaz Amerikan Kapı

Beyaz Amerikan Kapı

Amerikan kapılar genellikle fabrikasyon olarak üretilmekte ve CNC tezgâhlarda farklı tasarımlarla tasarlanabilmektedirler. Bu yüzden Amerikan kapılardaki işçilik daha hızlı yapılmakta ve siparişler müşterilere daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Amerikan kapılar tam camlı, yarım camlı olarak da tercih edilebilir. Camlar istek üzerine çeşitli tasarımlarda üretilebilir. Buzlu cam, çiçek desenleri, renkli cam Amerikan kapılarda kullanılabilir. Amerikan kapı panelleri üzerindeki motiflerle uyumlu cam tasarımları elde edebilirsiniz. İsteğe göre kapı üzerindeki cam sayısı arttırılabilir veya camlar bölümlendirilebilir. Amerikan kapı satışı yapan birçok firmada oldukça çok sayıda farklı sayıda tasarımda ve renklerde kapı bulunabilir. Siz de kapınızı kullanmak istediğiniz yere göre onlarca seçenek arasından belirleyebilirsiniz.

Beyaz Amerikan Kapı

Beyaz Amerikan Kapı

Beyaz Amerikan Kapı

Beyaz Amerikan Kapı

Kapı alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biri de kapı rengidir. Kapı rengi bulunduğu mekânın ambiyansını tamamen değiştirebilir. Kapı rengi seçilirken kapının ortamla uyumuna çok dikkat edilmelidir. Ayrıca kapının mobilyalarla uyumu da oldukça önemlidir. Ortamın ışıklandırmasına göre de kapı türüne özen gösterilmelidir.

Ev kullanımında beyaz Amerikan kapı oldukça uygun olabilir. Beyaz rengin ışığı yansıtma özelliği ile odalar daha az ışıkla daha iyi aydınlanabilir. Ayrıca beyaz birçok renkle uyumludur. Özellikle mutfaktaki beyaz eşyalardan dolayı bu kapılar mutfaklar için iyi bir tercih olabilir. Banyolar için de aynı şey söylenebilir. Klozet, lavabo, banyo küveti gibi banyo eşyaları genellikle beyaz renklerde olduğundan beyaz bir kapı banyonuzu oldukça şık gösterecektir. Bunun yanında, kapı üzerinde buzlu cam kullanılması karanlık ve iyi aydınlanması olmayan banyolar için aydınlatma desteği sağlayabilir.

Fakat beyaz kapıların bazı olumsuz yönleri de mevcuttur. Bu kapılar kiri çok kolay bir şekilde belli eder ve temizlenmesine ayrıca bir özen gösterilmesi gerekir. Kirli ellerle beyaz kapılara dokunmak bile kapının kirli gözükmesine neden olabilir. Bu kapıların temizliği gerçekleştirilirken kapı yüzeyine zarar verecek kimyasallar kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Kapı temizliği yapılırken sünger, yumuşak bir bez kullanılabilir. Sabunlu bir su yardımıyla kapılar silinebilir. Kuru bir bez ile de tozları alınabilir.

Beyaz Amerikan Kapı

Beyaz Amerikan Kapı

Öncü Firma ve Fiyat Bilgileri

Günümüzde gelişen endüstri ve rekabetçi piyasadan dolayı hemen hemen her alanda birçok rakip firma bulunmaktadır. Müşteriler seçecekleri ürün konusunda titiz ve seçici davranmaya özen göstermelidir. Seçilen ürünün kötü bir kalitesi olabileceği gibi ürün fiyatı kalitesine göre çok yüksek olabilir. Bu yüzden kullanıcılar ince eleyip sık dokumalı ve alacağı ürünü önceden incelemelidir.

Beyaz Amerikan Kapı modelleri

Beyaz Amerikan Kapı modelleri

Her ürün de olabileceği gibi birçok standartta Amerikan kapı bulunmaktadır. Amerikan kapı seçiminde özellikle dikkatli olunması gerekmektedir. Kapı malzemesinin kalitesiz olması kapının bir süre sonra işlevini tam olarak yerine getirememesine neden olabilir. Kapı seçiminde kendisini ispatlamış büyük markalara yönelmek doğru bir seçenek olabilir. Tekzen, Koçtaş, Bauhaus gibi satış mağazaları kullanılabilir. Bu mağazalarda birçok tasarımda ve renklerde kapılar bulunabilir. 150 liradan başlayan fiyatlarla çok güzel kapılara sahip olabilirsiniz. Eğer siz de beyaz renkten hoşlanıyorsanız 150 liradan 250 liraya kadar çeşit çeşit kapıları bulup keyfinize en uygun olanını seçebilirsiniz.  Ayrıca beğendiğiniz kapıyı online olarak sipariş edebilmeniz de mümkün.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle