Yaşam alanlarınızı daha güvenilir hale getirebilmek için demir kapı kilidi ve çeşitleri üst seviye bir koruma sağlar ve içinizi rahat ettirir.

Demir Kapı Kilidi Çeşitleri

Demir kapı kilitleri anahtarlarla işleyen kapı, kapak gibi yerlerin başkaları tarafından açılmasını önleyen önemli bir araçtır. Demir kapı kilidi çeşitlerinin sürme kilit, gömme kilit, asma kilit, gizli kilit, şişeli kilit gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

Demir Kapı Kilidi

Demir Kapı Kilidi

Demir kapı kilidi hem güvenilir hem de oldukça sağlamdır. Demir kapı kilitlerini çalıştıran araçlar anahtarın çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Bazı demir kapı kilitleri anahtarlar açılabilirken bazıları düğme gibi mekanizmalara basılmak suretiyle çalışır.

Demir kapı kilitlerinde demir kaplama malzeme kullanılmıştır. Kapalı gövde ile oluşturulan demir kilitlerde sürgü  ve mandal bölümü  oldukça kalitelidir. Belirli bir ağırlığa sahip olan demir kilitlerin anahtarları başka hiçbir kapıya uyum sağlamayacak şekilde tasarlanmıştır.

Günümüzde hırsızlığın artmasıyla birlikte pek çok kişi kapı sistemleri için kilitlerini değiştirerek önlem almaya çalışmaktadır. Demir kapı kilidinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz özelliklere sahip demir kapı kilitleriyle hem güvenliğinizi arttırabilir hem de uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Diğer Aksesuarlar

Demir Kapı Kilidi

Demir Kapı Kilidi

Demir kapı kilitlerinin dışında kapı kilidini ilgilendiren ve kapı kilit sisteminde sık sık kullanılan birçok aksesuar bulunmaktadır. Kapı kilit sistemi içerisinde pek çok teferruatı gizlemektedir.

Ayrıntılı ve zor bir iş olan kapı sistemlerinde pek çok aksesuar kullanılmaktadır. Kapı kilit sistemlerinde kullanılan başlıca aksesuarlar arasında demir kapı menteşe, demir kapı kolları ve demir kapı motoru ve hidroliği yer almaktadır. Demir kapı kilidi aksesuarları kullanılacağı yere göre farklılıklar göstermektedir.

Aksesuarlarda ağır metal kullanımı tercih edilerek kaliteli ve güvenilirlik artışı sağlanmaktadır. Demir kapı kilidi aksesuarları sayesinde hem güvenilir bir kilit sistemi oluşturulurken hem de kapı kilitlerinin uzun ömürlü olması amaçlanmaktadır.

Demir kapı kilidi sistemlerinde birçok model yer almaktadır. Bu nedenle kapı kilitlerine uyum sağlayan aksesuar üretimlerinde de çeşitlilik ortaya çıkmaktadır. Her demir kapı kilidi modeline uygun aksesuar bulmak mümkündür.

Demir Kapı Menteşe

Demir Kapı Menteşe

Demir Kapı Menteşe

Demir kapı menteşe demir kapı kilidi sistemlerinde kullanılmaktadır. Demir kapı menteşeler kapı ve pencerenin kanatlarını açıp kapamaya yarayan  biri sabit diğer hareketli bir sitemden meydana gelmektedir.

Demir kapı menteşenin hammaddesinde ağırlıklı olarak ağır demir malzeme kullanılmıştır.  Son zamanlara paslanmaz çelikten  yapılan menteşeler çok kullanılır hale gelmiştir.

Demir kapı menteşe genel olarak mil etrafında hareket eden iki parçadan meydana gelmektedir. Kullanılan iki parça kullanıldığı yere göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Demir Kapı Kolları

Demir kapı kolları üretilirken ağır bir hammadde kullanıldığından dolayı her türlü çekme gücüne karşı oldukça dayanıklı bir sistem geliştirilmiştir. Demir kapı kolları üretimi arttığından dolayı pek çok model bulmak mümkündür.

Demir Kapı Kolu

Demir Kapı Kolu

Her türlü kapıya uyum sağlayabilecek demir kapı kolları sayesinde hem şık bir görünüm elde edilebilmekte hem de sağlam ve uzun ömürlü bir kapı kolu kullanılabilmektedir. Demir kapı kolları çekme gücüne ve aşağı yukarı hareket etme serbestliğine sahip ürünlerdir.

Demir Kapı Motoru Ve Hidroliği

Demir Kapı Motoru

Demir Kapı Motoru

Demir kapı motoru seçerken kapının ağırlığına uygun bir motor tercih edilmesi önemlidir. Demir kapılar yana kayar kapı ve kanatlı kapılar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yana kayar kapılarda kremiyer dişli ile çalışan motorlar kullanılmaktadır. Kanatlı kapılarda ise pistonlu ve sonsuz dişli motor kullanılmaktadır.

Demir kapı hidroliği ise kapının ağırlığına göre ayarlanması gereken önemli bir sistemdir. Kapı hidroliğinin doğru ayarlanmaması nedeniyle kapı gürültülü açılabilir veya aralık kalabilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle