Cam balkon sayesinde rüzgar, yağmur, toz gibi unsurlardan korunabilir ve evinizi daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Renkli Cam Balkon Seçimi

Günümüzde pek çok evde cam balkon tercih edilmektedir. Cam balkon hem şık görünümü hem de kolay kullanımı nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Cam balkonların renksiz çeşitleri olduğu gibi renkli cam balkon modelleri de oldukça popüler hale gelmiştir.

Cam balkon renkleri

Cam balkon renkleri

Renkli cam balkonlar perde ihtiyacını ortadan kaldırdığı için tercih edilmektedir. Özellikle füme cam balkonlar en çok tercih edilen renkli cam balkon modelidir. Füme cam balkonlar sayesinde dışarıdan görüş azaltılır. Ancak içeriden dışarıya doğru görüşte herhangi bir azalma meydana gelmez.

Arabalarda kullanılan cam filmlerle aynı görevi gören füme cam balkon sayesinde dışarıdan balkonunuzun içerisinin görünmesi engellenir.  Füme cam balkonda perde ihtiyacına gerek duyulmaz. Hem şık hem de estetik bir görüntü ortaya çıkar.

Ev dekorasyonu için büyük öneme sahip olan cam balkonlar her geçen gün çeşitlilik göstermektedir. Evlerde yeni alan yaratmak için birebir olan cam balkonlar hem dekoratif bir görüntü oluşturur hem de balkonların her mevsim rahatlıkla kullanılabilmesini sağlar.

Cam balkon modelleri arasında düz renk cam balkon modelleri de tercih edilmektedir. Ancak zaman geçtikçe ortaya çıkan çeşitlilik sonrası birçok renkte cam balkon üretimi de gerçekleştirilmektedir.

Cam balkon renklerini tercih ederken evin dekorasyonuyla uyum sağlamasına önem göstermeniz gerekmektedir. Evin dekorasyonuyla uyum gösteren cam balkonlar hoş bir görünüm kazanır.

Evinizin dış cephesi açık tonlarda ise daha koyu renk cam seçmeniz uygun olacaktır. Ancak evinizin dış cephesi koyu tonlarda ise açık tonlar kullanarak tercih ettiğiniz cam balkon modeli evinizi hem ferah gösterecek hem de hoş bir görsele sahip olacaktır.

Koyu cam balkon renklerinden en çok tercih edilen renk fümedir. Düz ve açık tonlarda cam balkon tercih edenler ise renksiz cam balkon modeli ile evlerinin dekorasyonunu tamamlamaktadır.

Mavi cam balkon

Mavi cam balkon

 

Renkli Cam Çeşitleri ve Özellikleri

Cam balkon sistemlerinde cam kanatları için tercih edilen beş renk seçeneği bulunmaktadır. Bu renkler yeşil, mavi, bronz, füme ve şeffaf renklerdir. Camlar 8 veya 10 mm kalınlığa sahip olup temperli olma özelliğine sahiptir.

Ancak renkli camlarda füme, bronz, mavi renkli camlarda 3 mm ile 10 mm kalınlıkta cam tercih edilirken, yeşil renkli camlarda 2,2 mm veya 6 mm kalınlıkta cam kullanılmaktadır.

Renkli cam balkon

Renkli cam balkon

Cam rengi seçimi müşterilerin beğenisi ve tercihine bırakılmıştır. Ancak koyu renkli camlar çok güneş alan balkonlar için idealdir. Koyu renk camlar güneşe karşı koruma özellikleri daha yüksek olan cam çeşididir.  Ancak koyu renkli camlar az güneş alan odaların balkonlarında kullanılmamalıdır. Aksi halde odanın daha az güneş almasına neden olacaktır.

Cam balkonda her cam için iki teker ve her tekerde 2 tane kapalı rulman bulunmaktadır. Camlar temperli veya lamine camdır.  Cam ölçüleri her balkon için farklılıklar gösterebilmektedir.

Balkonların oval, köşeli veya düz olması fark etmez. Camlar balkona uyumlu olarak yerleştirilir. Camlar darbelere ve kırılmaya karşı yüksek korumaya sahip olan ürünlerden seçilmektedir.

Renkli cam oluşturulurken cam içerisine kimyevi maddeler koyulmaktadır. Temperli renkli camlar ısıl işlem uygulanarak normal cama göre 5 kat daha dayanıklı hale getirilir ve cam balkonların güvenilirliği arttırılır. Camların arasına şeffaf fitiller koyularak cam balkonun estetik ve yalıtımlı olması sağlanır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (7 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...

Yorum ekle