Sürgülü demir kapılar büyük bahçeli evler, kreşler ve okullar için çokça tercih edilen bir kapı türüdür.

Sürgülü demir kapılar iş yerleri, site girişleri, apartman girişleri ve müstakil evlerin girişlerinde en çok tercih edilerek kullanılan kapılardır. Sürgülü demir kapılar otomatik olarak çalışmaktadır ve aracınızdan inmeden giriş ve çıkışlarınızı rahatlıkla sağlayacağınız sistemde olmaktadır. Sürgülü demir kapılar tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olan malzemelerle üretildikleri için sıcakta, soğukta, yağmurda ve karlı havalarda da sorunsuzca kullanıma uygun olmaktadır.   Demir ve ferforje sürgülü kapı modelleri dayanıklılık ve sağlamlık bakımından en çok tercih edilen modeller olmaktadır.

Sürgülü Demir Kapı Özellikleri

Sürgülü demir kapılar motorlu ve elektronik sistemlerle çalışmaktadır. Endüstriyel ve kişisel kullanımlar için tasarlanarak üretilmiştir.  Sürgülü demir kapılar kullanıldıkları alanlarda giriş ve çıkışların otomatik olarak yapılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sürgülü Demir Kapı

Sürgülü Demir Kapı

Sürgülü demir kapıların motorları monofaze elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Sürgülü kapıların boyut ve ağırlıklarına göre motor güçleri değişmektedir.  Sürgülü demir kapılar otomatik kapanma fonksiyonları sayesinde siz giriş yapmak için açtığınızda açık kalma riski olmadan tekrar kendiliğinden otomatik olarak kapanır.

Sistemin kullanıldığı projeye göre otomatik kapanma süresi 5 – 300 sn arasında ayarlanmaktadır. Otomatik kapanma sırasında araç veya kişiye çarpmasını önlemek için optik emniyet fotoseller ile desteklenmiş olmaktadır. Optik emniyet fotosellerle desteklenmiş olmasından dolayı otomatik kapanma esnasında araç veya kişi var ise otomatik olarak durmaktadır, araç ya da kişi geçtikten sonra tekrar otomatik olarak kapanma işlemini gerçekleştirmektedir.

Sürgülü demir kapılarda olası bir sıkışma sırasında sistemin zarar görmemesi için termik röle otomatik olarak sistemin enerjisini kesmektedir. Sürgülü demir kapılar 400 kg, 800 kg ve 1200 kg kapasiteli olan motorlar ile bahçe kapıları üzerine döşenen kremayar dişlileri ve motoru ile kaydırılarak açılıp kapanma sağlanır.  Sürgülü demir kapı uzaktan kumandaları istenilen sayıda çoğaltılabilinmektedir.

Sürgülü Demir Kapı Yapımı

Sürgülü demir kapı montajlarında isteğe bağlı radar, buton, metal kütle dedektörü, kartlı veya şifreli geçiş gibi olan opsiyonel kumanda sistemleri kullanılarak bağlanabilinmektedir.

Sürgülü demir kapıların 500 kg gres içinde çalışır, 800 kg komple yağ içinde ya da gres içinde çalışır, 1500 kg komple yağ içinde veya gres içinde çalışır, 2000 kg olan kapılar için ise özel üretim gerekmektedir.

Sürgülü demir kapılarının motor özellikleri, dâhili motor sargısı termik koruma, koruma vites çok daha güvenli olmaktadır, manüel programlama, elektrik kesilmesi durumunda manuel olarak açılabilir ve kapatılabilir özelliği, motorun sürekli çalışması durumunda ısınma ve zorlanmayı önleyen termal koruma sistemi,  kapı galvanize edilmiş olunan çelik kremayer dişlileriyle bulunan mekanizmadan hareketi sağlanmaktadır, sürgülü demir kapı uzaktan kumandası  20-30 m. uzaklıktan kullanılabilinmektedir, ayarlanan sürenin sonunda otomatik olarak kapanır, sürgülü demir kapıların otomatik kapanma özelikleri istenildiği zaman iptal edilebilinir ve istenildiği zaman tekrar ayarlanabilinmektedir,

Elektriklerin kesilmesinde ayarlardan manüel konuma geçirilerek elle açılarak kapatılması sağlanmaktadır, sürgülü demir kapılar opsiyon el olarak da buton sistemiyle de kontrol edilebilinmektedir, büyük olan dişli opsiyon kullanılarak sürgülü demir kapıların hızları iki kat daha artırılabilinmesi mümkün o09lmaktadır, geçiş sırasında oluşabilecek sıkışmalara karşı olarak iki adet infrared algılayıcıyla emniyet sistemi tam olarak sağlanması için tasarlanmıştır, sürgülü demir kapı sistemi çalışırken ikaz amaçlı olan flâşör lambası yanıp sönerek işaret vermektedir.

Sürgülü demir kapılar büyük bahçeli evler, kreşler ve okullar için çokça tercih edilen bir kapı türüdür. Bu yüzden birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Gerek güvenlik gerekse uzun ömürlülük anlamında dilediğiniz kalitede kullanımlar yapabilir ve gerçekten bu kapıları kullanırken farklı bir sorun yaşamazsınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle