Bebek kapı süsü malzemeleri ve detaylı bilgiler için yazımızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Çok pratik ve kolay yapılan bu süsleri kullanabilirsiniz.

Bebekler İçin Kapı Süsü Malzemeleri

Kapı süsü malzemeleri oldukça farklı ve değişik materyallerden oluşmaktadır. Bebekler için olan kapı süsü malzemeleri ise daha cicili bicili, renkli materyallerden olmaktadır. Her anne bebeği için en güzelini ve en ister. Anneler bebekleri için güzel ve iyi olduğu kadar sağlıklı ürünler olmasına da özen gösteriri.

Kapı süsü malzemeleri

Kapı süsü malzemeleri

Polyester çerçeve, saten kumaş ve kabarık tül ile tasarlanan yeni doğan bebekler için hastane kapısı ve odasının kapısında kullanılan bebek kapı süsü. Polyester çerçeveli kapı süs yapmak için polyester çerçevemizi, satenimizi, saten ve kurdelemizi, tülümüzü, inciler, makas ve silikon tabancasını hazırlıyoruz.

Polyester çerçeveyi arzunuza göre dilerseniz beyaz olarak kullanabilirsiniz, dilerseniz istediğiniz renkte boyayarak da kullanabilirsiniz. Polyester çerçeveyi boyayarak kullanmak istiyorsanız öce çerçeve yıkanmalı üzerinde bulunan tozların gitmesi için. Yıkandıktan sonra iyice kurulanmalıdır. Polyester çerçeve boyamasında pon pon fırça veya ipek fırça kullanılmalıdır. Boyada akrilik boya olmalıdır.

Polyester çerçevemizi boyadıktan sonra iyice kurumasını bekliyoruz. Düz beyaz olarak kullanacaksak beklememize gerek olmadan başlayabiliriz. Çerçevemizin tersini çeviriyoruz saten kumaşımızı çerçevemizin açık kısmını kapatacak şekilde silikon tabanca yardımıyla kapatıyoruz. Dolgun ve güzel durması için üzerine elyaf yerleştiriyoruz ve tekrar saten ile kapatıyoruz.

Ön yüzeyini çevirelim satenden güzel orta boy bir fiyonk hazırlayalım. Fiyongun ortasını taşlı şerit ile büzelim. Kabarık tülü istenilen uzunlukta ayarlayalım üstten büzelim. Tülü büzülen yerden polyester çerçevenin alt kısmından silikon tabancasıyla yapıştıralım. Tülün üzerine hazırladığımız fiyongu yapıştıralım.

Selim kapı süsü

Selim kapı süsü

Kullanılan malzemeler oldukça kaliteli ve hijyenik olmaktadır. uzun süreli kullanılabilinmektedir. Bebekler oldukça hassas oldukları için kullanılan malzemeler alerjik ve bakteriyel özelliklere sahip olmaktadır. güzel kokması için bazı bebek kapı süslerinin içerisine lavantalarda eklenmektedir. Bebek kapı süslerinde nazar boncukları, inciler ve uğur böcekleri de kullanılmaktadır.

Oyuncaklardan da kapı süsü yapılmaktadır. Oyuncaklı bebek kapı süsü için peluş oyuncak, keçe ve saten kurdele kullanılmaktadır. İstenilen renklerde keçelerden alınarak hazırlanacak olunan ismin harfleri kesilerek hazırlanır. Her renkten olan harfler içlerine elyaf veya pamuk doldurularak dikilir. Üzerlerine minik minik yamalar yerleştirilir. Hazırlanan harfler yukarıdan ve alt kısımlarından minik halkalar ile tutturulur.

Hoşgeldin Bebek kapı süsü

Hoşgeldin Bebek kapı süsü

İsmin uzunluğunda saten kurdele kesilir ve üst kısımdan aralıklı olarak dikilir. Sağ ve sol üst köşelere yine saten kurdeleden halka yapılır. peluş bebeğin kollarına geçirilmesi için.

Keçeden isimlerimiz hazırlandıktan ve askılarımızda tamam olduktan sonra artık peluş bebeğimizin kollarına imsizi geçirerek bebek kapı süsümüzü tamamlayabiliriz.

Değişik tasarımlardan hoşlanan ve bebeğine özel olarak bebek kapı süsü isteyen anneler için farklı ve güzel bir bebek kapı süsü malzemeleri ve modeli.

Keçeden baykuşlu bebek kapı süsü için gri, pembe, beyaz, kırmızı, yeşil ve kahve rengi keçe. Beyaz, siyah, gri, pembe ve kırmızı iplik. Makas, dikiş iğnesi ve düğme olması gerekmektedir.

Pembe, gri, beyaz ve kırmızı keçelerden baykuşların kalıplarını keserek hazırlayalım. Hazırlamış olduğumuz kalıplara göre baykuşlarımızı içlerine pamuk doldurarak dikelim. Baykuşların orta üst kısımlarından belirli uzunluklarda ipler dikelim.

Ağacımızın gövde ve üst kısmını keselim hazırlayalım. Ağacın üst yeşil kısmının üzerine pembe küçük kalpler dikelim. Ağacın yeşil üst kısmının içerisine pamuk dolduralım ve dikelim. Kahve rengi gövdesinin içerisine de pamuk koyalım ve dikelim. Daha tok ve güzel durmaları için içlerine pamuk koyuyoruz. Ağacın da tam orta üst kısmından ip dikelim.

Kuru bir dal üzerine aralıklarla ve uzunlu kısalı olarak baykuşlarımızı yerleştirelim. Ortaya ağacımızı yerleştirelim. Dalın iki kenarından ip veya kurdele ile birleştirelim.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle