Hayatımızın her alanında bizlere güvenilir bir yaşamın kapılarını aralayan güvenlik kamerası modelleri marka ve modellerine göre farklı özelliklerde tasarlanarak sektörde yerini almaktadır.

Güvenlik Kamerası Markaları kamera2

Güvenlik kamerası modelleri içinde en çok tercih edilen ürünler Sony güvenlik kameraları ve Samsung güvenlik kameralarıdır.

Bazı özellik farklılıkları olsa da birçok işlevselliği aynı olan bu ürünlerin yanı sıra bunlar kaliteli olan LG güvenlik kameraları da yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edilebilecek özellikleri taşıyan kamera sistemleridir. Bu kamera markaları dünya genelinde kabul görmüş olan sistemlerdir.

Ürünlerin garantili oluşu ise kullanıcıların tercihlerini arttırmaktadır. Ayrıca birçok yerli ve yabancı üretim kamera sistemleri de piyasada bulunmaktadır.

Güvenlik Kameralarının İşlevselliğikamera1

Gelişen teknolojik yapılar sayesinde artık daha konforlu ve daha güvenlikli evlerde yaşama olanağı buluyoruz. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı bu zamanlarda güvenlikte hepimiz için oldukça önemli bir ihtiyaç haline geliyor. Bu yüzden yeni yapılan evlerde ve iş yerlerinde başvurduğumuz güvenlik sistemlerinin başı nda en önemli sırayı kapı güvenlik kameraları almakta.

Bu ürünler sayesinde artık sadece kendi güvenliğimizi değil görüş mesafemizde gerçekleşebilecek birçok olayında aydınlatılmasına katkılar sağlanabiliyor. Kapı güvenlik kameraları işlevselliği bakımından eski ürünlere göre çok daha etkin görevler alıyor.

Görüş mesafeleri daha yüksek, görüntü kaliteleri çok daha iyi olan bu sistemler artık gece görüş özellikleri ile bizleri her zaman koruyan harika cihazlar olarak hayatımızda yer alıyor.

Yapılan araştırmalar kapı güvenlik kameraları sayesinde suç oranlarının ciddi anlamda düştüğü ve bunun da güvenlik konusunda kameraların ne kadar aktif rol aldığının kanıtlandığını belirtmektedir.

Güvenlik sistemlerinin bu vazgeçilmezleri sayesinde gelen gidenin denetimi, otomatikleri açıp açmamak konusunda yapılacak olan işlemler ile kendimizi bizlerde oldukça güvende hissederiz. Bu şekilde en iyi ve en güvenli ortamlarda ailemiz ve sevdiklerimiz ile birlikte yaşama imkanına sahip oluruz.

Genel özelliklerkamera3

Bazılarımız için etkin ve farklı güvenlik sistemlerini tercih ederek güvenlik sağlaması mümkündür. Ancak en çok tercih edilen kapı güvenlik kamerası sistemleri her bakımdan sizler için en uygun ve en hızlı çözümü sağlarlar.

  • İş yerleri ve evleriniz için vazgeçilmez önlemler olan bu sistemler sayesinde sizlerde kapınızı çalan kişilerin kim olduğunu görmeden ve öğrenmeden kapınızı açmazsınız.
  • Dış kapılarda bağlı olan bu sistemlerin sesli ve sessiz olanları da mevcuttur.
  • Otomatik kapının yani binanın dışında olan kapı güvenlik kamerası sayesinde sizlerde davetsiz misafirlerinizi evinizden uzak tutabiliyorsunuz.
  • Renkli ya da renksiz olabilecek olan bu sitemler özellikle yeni nesil akıllı binalarda olan sistemlerdir.
  • Her türlü yapıya kısa sürede monte edilebilen bu harika güvenlik sistemleri ana elektrik sistemine bağlı olmadığı için elektrik kesintilerinde bile çalışabilmektedirler.
  • Görüntülü diafon olarak adlandırılan bu ürünler dijital ve yüksek çözünürlüklü ekranları ile çok pratik ve rahat kullanımı sizlere sunmaktadırlar.
  • Dış kapı otomatiğini açmanıza, kapıcınız ile konuşmanıza, iç ve dış kapı zil farklılığı ile kapınızın nerden çaldığına ve merdiven otomatiğinizi kontrol etmenize de yardımcı olan oldukça güzel fonksiyonlara sahip ürünlerdir.

Satış fiyatları

Ürün fiyatlandırmasına ilişkin oldukça uygun fiyatlarda kamera sistemleri bulabileceğiniz gibi son derece gelişmiş özellikli kalite standartlarına uygun işlevsel kamera modelleri bulabilmeniz mümkün. Genellikle 200 TL’den başlayan güvenlik kamerası fiyatları 7 bin TL’ye kadar değişik fiyatlarda satışa sunulmakta.

Model Fiyat
Yale LCD ekran dijital kapı dürbünü-500 serisi 221.11 TL
Lorex güvenlik kamerası 599.89 TL
Yale kablosuz alarm seti 867.67
8 kameralı IP kemara seti 4.541.82 TL

Model bilgilerikamera

Söz konusu güvenlik olduğunda hepimiz titiz davranırız. İnsan ihtiyaçları sıralamasında gıda ve barınmadan sonra gelen güvenlik ihtiyacı dünya değişse de her zaman önemini koruyan bir unsurdur. Günümüz teknolojileri artık güvenlik anlamında bizlere çok fazla alternatif sunuyorlar.

Özellikle güvenlik kamerası çeşit ve modelleri bakımından her ihtiyacımızı karşılayacak düzeydeler. Bu sistemleri belirlerken istediğiniz güvenlik tiplerine göre uzman firmaların sizlere önereceği modelleri seçmenizde yarar vardır.

İstediğiniz alana göre iç ve dış mekân güvenlik kameraları mevcutken, bu kameraların randıman açısından da farklılık gösteren birçok özelliği bulunuyor. Daha korumalı olan iç mekânlardan ısı, nem, ışık ve hava gibi faktörlerin kullanımı etkilemesi daha düşük iken dış mekanlarda ise tüm hava şartlarına, ısıya, soğuğa ve toza dirençli ürünlerin kullanımı sağlanmalıdır.

Özellikle geceleri güvenliğin sağlanması açısından yüksek çözünürlüklü gece görüş kameraları kullanılabilir. Bu ürünler özellikle ışıktan yoksun bölgelerde de görüntü almayı sağlayan termal lazerler ile görüntüyü alan kamera sistemleridir.

Bazı kamera sistemleri ise harekete duyarlı yapıları ile alarm sistemlerine sinyal göndererek güvenliğin daha üst düzey olmasını sağlamaktadırlar.

Bazı durumlarda ise hareketli güvenlik kameraları tercih edilen sistemlerdir. Bu kameralar 90 ya da 360 derece hareket imkânları ile bölgesel taramalarda yapabilmektedirler. Bu şekilde kör nokta olaylarında kesin ve rahat çözümü kullanıcılarına sunarlar.

Bunların yanı sıra erişim olarak sabit tarzda sistemler kullanılırken, internet erişimi sayesinde her yerden ulaşabileceğiniz IP güvenlik kamera sistemleri de sizler için uygun olabilir. Kullanacağınız mekan baz alınarak araç ya da evleriniz için farklı sistemler bulunmaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle