Türkiye’de bilindiği üzere onlarca hatta yüzlerce firma vardır. Ancak PVC sisteminde insanlar için önemli olan şey markası falan değildir.

PVC Fiyatları

Fiyatladırma

Fiyatladırma

Sadece ısıdan, doğalgazdan tasarruf edilmesini sağlayacak evde yalıtımı sağlayacak firmanın işçiliğidir. İşçilik ne kadar kaliteli ve sağlam olursa eve döşenen PVC sistemi o kadar uzun ömürlü olur.

PCV fiyatları birçok marka olduğu için her markaya göre değişmektedir. PVC fiyatları hesaplanırken uygulanacak bölgenin uzunluğu ve etrafı hesaplanır.

PVC Profil: Ortalama 118-120
Aksesuarlar: Ortalama 15-20
Isıcam: Ortalama 100
Pervaz ise 20-30 TL arasındadır.

PVC Cam Fiyatları

Isıcam kendi arasında birçok gruba ayrılmaktadır. Kalınlığı ve niteliği bakımından gruplandıracak olursak başta en önemlisi kalınlığıdır.

Cam 3 bölmeden oluşur. 2 cam arasında nemi alan ısıcam çıtaları bulunur. Kısacası iki cam arasında yalıtım sağlanmaktadır. 4 mm. camın arka tarafı 16 mm. ara boşluk 4 mm. camın ön tarafı olmak üzere 4+16+4 şeklinde ifade edilir.

Ara boşluğun az ya da çok olmasının tek önemi ön cam dışarıdan sıcak ya da soğuk havayı alır. Ara boşluk ne kadar fazla olursa aldığı sıcağı ya da soğuğu arka cama iletmesi o kadar zor olur.

PVC cam fiyatları camın ebatına, boyutuna ve enine göre değişmektedir. Bunun yanında yapılacak olan camın kalitesi de fiyatı etkilemektedir.

PVC Panjur Fiyatları

PVC panjur sistemlerinin öncelikle evin ihtiyacını karşılaması gerekir. Peki, nedir evin ihtiyacı? Tam olarak bahsedilen şey rüzgâr, soğuk hava, sıcak hava, aşırı ses, dayanıklılık ve çift kilit sistemidir. Ayrıca bunlara birde sineklik takımında kolaylık sağlamak da eklenebilir.

Bunların hepsini iki kelimede toparlamak gerekirse, PVC panjur yapısının yalıtımlı ve kullanımı kolay olmalıdır. Çift kilit sistemi ile hem çocuk emniyetini hem de hırsızlıklara karşı önlem almayı sağlamalıdır.

Uzun ömürlü ve kaliteli olan bu ürün için biraz fazla para ödemek gerekebilir. Çünkü eve nefes aldıran pencereler ne kadar kaliteli olursa ekonomik açıdan o kadar elverişli olur.

PVC panjurların sineklik takımına da elverişli olması gerekir. Ayrıca ev dekorasyonu göz önüne alındığı zaman farklı renk ve şekillerinin de olması gerekmektedir. İki çeşit panjur sistemi mevcuttur. Bunlardan ilki manuel olan yani el ile kullanımı uygun olan çeşididir. Diğeri ise motorlu olanıdır. Bu panjur çeşidinde bir adet de kumanda mevuttur. Kişi oturduğu yerden kontrol edebilir.

PVC panjur fiyatları için genel olarak sizlere şöyle diyebiliriz:

En düşük 100 TL’den başlayarak 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Uygulanacak alana ve işlevine göre fiyatları değişmektedir.

PVC Çerçeve Fiyatları

PVC çerçevelerin genişlikleri 1.50 metredir. PVC çerçeve fiyatları hesaplanırken pencerede kullanılan profiller sayılır. Kullanılan toplam 5 profil vardır. Bu da; 5×1.50= 7.50 olarak hesaplanır.

Yatay profil olarak ise 2 tane yatay profil vardır. Bunu da; 2×1.50= 3 olarak hesaplarız. Kanat profil genişliğinde ise 0.65 cm olan 2 profil bulunur. Bu da; 2×0.65= 1.3 eder.

Hepsinin toplamı 11.8 yapar. Bu rakam firmaların verdikleri fiyatlarla hesaplanır. Örneğin firma 10 TL versin MTÜL başına. 11.8×10= 118 TL eder. Kısa yoldan çerçeve fiyatlarını bu şekilde hesaplayabiliriz.

PVC Menteşe Fiyatları

PVC Menteşe fiyatlarıuygun ve maliyetlidir. Birçok renk ve fiyat aralığı bulunmaktadır. Her türlü pencere ve kapı modeli ve rengine göre menteşe bulmanız mümkündür.

Fiyatlar en ucuz 0.85 TL’den başlayıp 5 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Kendinize en uygun ve ucuz PVC pencere fiyatını birçok markadan bulabilirsiniz. PVC’lerin fiyatları kullanılacak malzeme ve uygulanacak bölgenin alanına göre değişiklik göstermektedir. Çok kaliteli yalıtımlı ısı ve soğuk geçirmez PVC pencere sistemi uygulandığı zaman maliyet biraz daha yükselmektedir. Fakat buna rağmen kaliteli ve yalıtımlı malzeme kullanıp da fiyatı çok uygun olan markalar da bulunmaktadır.

PVC pencerelerinin aradaki cam boşlukları genel olarak standarttır. Yanı 4 mm. arka cam 12 mm. iki cam arası 4 mm de ön cam uzunluğudur. PVC pencerelerinin hepsinde de çift cam uygulaması vardır. Böylece daha fazla yalıtım sağlanmaktadır. Pencerelerin kol kilitleri ve aksesuarları da pencere içinde yer almaktadır.

PVC pencere fiyatları ise metre başına en ucuz 150 TL’den başlar ve 500-1000 TL’ye kadar çıkar.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle