Her insanın hayatında en az bir kere başına gelen bir sorun olan çelik kapının arkasında kalan anahtarlara rağmen kapıları açmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Çelik Kapı Arkasında Anahtar Kalması 

Hemen hemen her insan hayatımda en az bir kez bu komik durumla karşı karşıya kalmıştır. Anahtar kapının içinde kırılır veya kapı çeşitli nedenlere anahtar üzerindeyken kapanırsa ilk olarak sükûneti kaybetmemek gerekmektedir. Eğer komşulardan birine veya bir yakına yedek bir anahtar verildiyse bu anahtar alınıp kapının açılması denenebilir. Fakat böyle bir durumda işe yarama olasılığı oldukça zayıftır. Daire girmenin başka yolları aranmalıdır.


Çelik Kapının Arkasında Anahtar Kalması

Standart iç çelik kapılarda, kapının açılması için  alternatif bir seçenek de bir tornavida, bir bıçak, pense veya fişin dönüşü için bir kart kullanılmasıdır. Kapıya eski bir mandal-cıvata takılıysa, açmak için denenebilir. Ağır bir yük ile, cıvatalar sadece kapıdan dışarı çıkacaktır. Tuval menteşelerden de çıkarmaya çalışılabilir. 

Kapının Açılması İçin Uygulanacak Yöntemler

insanların yıllarca öğrendiği ve bunu yapmayı bırakmadıkları bir sanattır. Genel olarak, imalatçılar kilitleri iyileştirmeyi ve yetkisiz bir açılıma karşı korumayı durduramazlar.. Bu sebeple, bir anahtar olmadan kapıların nasıl açılacağı veya kendi elleriyle çözümün nasıl sağlanacağı sorusu şüpheli bir alıştırma olarak adlandırılabilir. Anahtar olmadan veya anahtar çelik kapının arkasında kaldığı durumlarda kapının açılması zor değildir. Bu konuda önemli olan kapının nasıl açılacağının bilinmesidir. 

Kapıda İki Kilit Olması

Kapı üzerinde eğer iki kilit bulunuyorsa ve anahtar üzerinde olan anahtar kilitli halde değilse o zaman üstteki anahtarın kilitlenip tekrar açılması durumunda kapı açılabilmektedir.

Balkon Kullanılması

Birinci ve ikinci katların sakinleri genellikle bir pencereden veya bir komşunun balkonundan eve dönmeye çalışırlar. Ama bunun çok riskli bir işlem olduğu unutulmamalıdır ve özel eğitim ve ekipman olmadan denemek hayati anlamda risk taşıyan tehlikeli bir müdahaledir.

Aynı zamanda bu işlem pencerelerin kapalı olması durumunda camın kırılmasına sebep olacak bu da ek masraf olayını gündeme getirecektir.

Kilidi bir anahtar arkada ve içinde olarak, acil bir şekilde kapıya ya da kilidin kendisine zarar vermeden dikkatlice açılması için büyük bir titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Anahtarsız kapı açmak insanların yıllarca öğrendiği ve yapmayı bırakmadıkları ilginç bir sanattır. 

Pet Şişe

Bit PET şişe alınır uzun bir şekilde kesilir. Kesilen PET şişenin kalın olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Naylon kısmı ince olması durumunda işe yaramayacak kapı açılmayacaktır. Sert plastik dilin olduğu kısa denk gelecek şekilde içeri doğru süzülerek yukarı aşağı sürtülür. Sürtme işlemi sırasında kapı tutacağından tutularak kendine doğru çekilmelidir.

Kedi Kartı


Arkasında Anahtar Unutulan Çelik Kapının Kredi Kartıyla Açılması

İç veya giriş kapısı içeriden kapatılırsa ve anahtar deliğine bir anahtar bırakılırsa, dışarıdan basit bir şekilde açmayı denenebilir. Anahtar ince bir nesne ile kilide sokularak itilmeye çalışılır, ancak larvaya zarar verilmemelidir. Bu durumda, örneğin tel veya plastik kart gibi doğaçlama araçlar kullanmak denenebilir. İnce bir nesne, kapı ile kutu arasındaki boşluğa sokularak dil ittirilir. Cıvata durumunda, bu yöntem etkili olmayabilir.

Tornavida ve Çekiç


Arkasında Anahtar Unutulan Kapının Tornavida İle Açılması

Diğer yöntemler işe yaramadığı durumlarda daha farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan biri de bir tornavida ve çekiçle vurarak kilidin devreden çıkarılmasıdır. 

Matkap


Arkasında Anahtar Unutulan Kapının Matkapla Açılması

Kilit açma / kapatma için bir silindir mekanizmasına sahipse, bir matkap kullanmanız gerekecektir. Tabii ki, dışarıda el altında olma ihtimali yoktur, ancak komşularınıza sorabilirsiniz. Deliğin üstünde bir matkap kullanarak bir delik açılır. Arkasından larvaları nötrlize edilir. Tığ işi mekanizma üzerine kancalanır. Bu şekilde traversler içeri doğru hareket ettirilir; Bu yönteminde işe yaramaması durumunda, kesilir. Kapının bir tepkisi olması halinde, aşağı çekmek için bir tornavida kullana bilinir. 

İnce  Tel


Arkasında Anahtar Unutulan Çelik Kapının İnce Telle Açılması

Anahtar üzerindeyken çarpılan ve kapanan kapı, kilit tasarımında sağlanan özel bir delik yardımıyla açılabilir. Sapın altında. Delik kilitleme mekanizması, bunun üzerine bir ince bir nesne (sondaj, çivi) sokulur ve rahatlatıcı mekanizması kilidi açılır.

Çiingir

kapının üzerinden conjure kilit ve diğer mekanizmaların döndürülmesine bağlı olarak tasarımı bozmak her zaman bir risktir. Bu nedenle, birkaç başarısız denemeden sonra, her şeyi düzgün ve zarar vermeden yapacak bir çilingir aramak en emniyetli yöntemdir.


Anahtar Arkasında Kalan Çelik Kapının Çilingirle Açılması

 Aynı zamanda kilitleme mekanizmasının sadece bir anahtarla kilitlendiği, kapağın kapandığı ve anahtarın diğer tarafta kaldığı da olur.  Böyle bir durumda, dikiş için bir iğne veya herhangi bir hassas nesne ile sıradan bir gazete kurtarmaya gelebilir. Yöntem, sadece anahtar ile geçiş için yeterli olan ağ ile zemin arasında bir boşluk olduğunda çalışır. Gazete kapının altındaki zemine yerleştirilir ve anahtar deliğinden dışarı çıkarılır. Bu işlemin ana amacı, anahtarın gazeteye düşmesini ağlayarak gazeteyi çekip anahtarı almak



1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle