Panjur motoru ile ilgili tüm çeşit ve modelleri bu makalede göre bileceksiniz. Fiyatları, Modellerin özellikleri ve Çeşitleri Öncü firma ve fiyat bilgisi de mevcut olacaktır.

Panjur Motor Çeşitleri

Somfy Motor Kullanım Özellikleri

Somfy Panjur Motoru

Somfy Panjur Motoru

Sadece bir uzaktan kumanda ünitesi ile panjurlarınızı, tente veya perdelerinizi, kapınızı veya garaj kapınızı tek tek ya da grup halinde çalıştırabilirsiniz.

Somfy motorlarını ya da otomasyon sistemlerini yeni evinizdeki ilk kurulum sırasında kullanabileceğiniz gibi, mevcut bir sisteme de bütünleşmiş bir hal edebilirsiniz.

Çünkü Somfy motorları bütün perde, tente, panjur, kapı ve garaj kapısı tipleriyle uyumludur. Motorlar sessiz çalışacak şekilde tasarlanmış ve uzun süreli dayanıklılık testine tabi tutulmuştur.

Manuel olan panjur sisteminizi sarsıntısız ve sessiz Somfy motor sistemiyle yenilediğinizde emin olun ki panjurunuz daha kullanışlı olacak ve daima doğru şekilde açılıp kapanacağı için panjur aksamları asla zorlanmayacaktır. Böylece panjurunuzun ömrü uzayacaktır. Üstelik motorlu panjurlar, hırsızlığa karşı kilit sistemi ile donatıldığından evinizde ekstra güvenlik sağlanacaktır.

Simu Motor Kullanım Özellikleri

SIMU; 40,50 ve 60 mm çaplı motorlar sunarak, en küçüğünden en büyüğüne kadar her ebattaki panjur ve kapılara motor takılmasına imkân sağlar. Üstelik geniş bir aksesuar yelpazesi sayesinde bu motorlar piyasadaki tüm boru çeşitlerine uyarlanabilir. Fransa’da üretilip; kalite ve güvenilirlik bakımından prestijli ürünler arasındadır.

Simu Panjur Motoru

Simu Panjur Motoru

Korunma ve dayanıklılığını, hassas bir limit mekanizması ve termik koruma sayesinde oluşturur. Ayrıca her motor, üretim sırasında sistematik olarak kalite kontrolünden geçmektedir. Güvenliği daha da artırmak adına, DM15 ve DM16 motorları, elektrik kesintisi durumunda panjurların veya kapıların elle de kullanılmasını sağlayan bir redüktör sistemle donatılmıştır.

Motoroll Motor Kullanım Özellikleri

Bildiğiniz gibi piyasa da birçok motor modeli vardır ama Motoroll sizler için başka özellikler sunmakta olup, daha kolay bir kullanım da sunmaktadır. Motoroll motorlar, panjurlar, garaj kapıları ve kepenkler için mükemmel çözümleri sizlere sunmaktadır.  Sessiz çalışma özelliği ve her türlü uzaktan kumanda ve otomasyon sistemine uygunluğuyla sizlere konforu sunar.

Motoroll Panjur motoru

Motoroll Panjur motoru

Motorunuzda bulunan termik kontrol ünitesi, aşırı ısınmalarda motorun zarar görmesini engeller, motorunuzun ömrünü uzatır.  40 mm, 60mm, 70mm, 102 mm lik borulara uygun olması, küçük ev panjurlarından, büyük mağaza kapılarına kadar her türlü otomatik kapılara uygulamanızı sağlar. Elektrik kesintilerinde manuel olarak açılıp – kapanma özelliğiyle kesintisiz kullanım.

Bu motor çeşitlerine aslında eklemeler de yapılabilir. Çünkü piyasa da yepyeni özellik ekleyerek hizmete çıkan birçok motor modeli bulunmaktadır. Bunlar arasından en öncelikli olanları hem sizlere yukarıda anlatarak sıraladık. Hem de aşağıda tabloda özellikleri doğrultusunda fiyatlarını sıraladık. Kullanıcı yorumları doğrultusunda da sizler kafanızda oluşan sorulardan bir miktar kurtulabilirsiniz.

Panjur motoru öncü firma

Burada anlatılacak olanlar öncü firma hedefinde gösterilmiş ve de sizler için ayrı, ayrı seçilmiştir.

Öncü firma Özellikleri Modeli Fiyatı
Mosel motor 230 Frekans

50 Güç Girişi (W): 112 Akım (A): 0.49 Çalışma Süresi (dk)

SEL60S-10/15 38 TL
Huzhou Simple Technology Co. Ltd. Metal

kapı motor açacağı

Su geçirmez

Tek fazlı

CHINABOLT 160 50-80 $

TL:  147 TL – 235 TL

E otomatik kapı Radyo Alıcılı Engel Tanıma Özellikli Tip Motor SEL-60E 10Nm 289 TL
Sanal pazar Panjur motoru 120 nm (70’lik boru)-remco marka-tüp motor 314 TL

Panjur modelleri genel olarak bu tarzdadır ve fiyat aralıkları yaklaşık olarak yukarıdaki tablodaki gibidir. Ancak fiyatlar dolara ve metal fiyatları değiştikçe değişiklik göstermektedir. Sitemiz ise siz değerli kullanıcılarına elinden geldiğince güncel fiyatları ve öncü markaları sıralamaktadır. Bunun dışında daha farklı firmalara ya da yukarıda sırlanan firmalara göre hizmet farklılık göstermektedir. Bu nedenle sizler bunları yaklaşık ortalama değer olarak ele alırsanız yüksek fiyatlar ya da daha düşük fiyatlar ile karşılaştığınız da herhangi bir şekilde şaşırma yaşamazsınız. İsterseniz bunlara kullanıcı yorumları ile devam ederek seçimlerinize karar veriniz.

Kullanıcıları Yorumları

Tablonun birinci sırasında yer alan Mosel motor kurumsal bir hizmet verdiğinden ötürü çok kaliteli bir üründür ve binlerce kişinin de tercihi bu konuda mosel motor olmaktadır ama ulusal olarak fonksiyonlu ve farklı düşünecek olursanız Huzhou Simple Technology Co. Ltd. şirketinin sunduğu panjur motorlarını satın alabilirsiniz ve de böylelikle birçok kolaylıktan yararlanmış olabilirsiniz.

Ancak bu süreçte kendiniz karar verdiğiniz için kullanışlı olmasını, ihtiyacınızı ve maddiyatınızı düşünürüsünüz. Bundan dolayı seçim yaparken karşılaştırma yapmanızı önermekteyiz.

Yine çok fonksiyonlu isteyenler ve de orta maliyetli olsun diyenler genel olarak piyasadaki ürünlere göre e otomatik kapı motorlarını tercih etmektedir.

Bu da birden fazla kullanım yapacak olan kişilerin özenle seçtikleri modeldir. Motorlar hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olursanız seçim yapmak bir o kadar kolay olabilir ve platformumuzda her bilgiye de direk ulaşabilirsiniz.

Özellikle de son günlerde mosel motor ve yukarıda özelliklerinde bahsettiğimiz somfy motorun kullanımı oldukça fazla artmıştır. Bu yüzden seçiminiz doğrultusunda bu iki motoru da karşılaştırma yapabilirsiniz ki her açıdan işinizi kolaylaştıracaktır. Makalemiz size yarar sağladıysa yorumunuzu lütfen belirtiniz ve sormak istediklerinizi de aşağıya yazabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Yorum ekle