Tüm projelere uyum sağlayabilen elektrikli panjur, binaların dış yüzeyinde taşmayan panjur kutusuyla ve cephe bütünlüğünü bozmayan tasarımıyla kullanılmaya devam edilmektedir. Bu panjurların ortak özellikleri ise doğal ahşap desenli kaplama seçeneklerinin yanında oldukça estetik bir görünüme sahip olmasıdır.

Elektrikli panjur sistemleri, diğer panjur sistemlerinden ayrılmaktadır. Çünkü bu sistemler duvara değil pencere üzerine monte edilmektedir. Bu yüzden PVC elektrikli panjurlar mevcut PVC’ler üzerine uygulanamaz. Bu sistemin montajı yapılırken pencere üzerine takılır ve pencereyle birlikte monte edilmektedir.

Elektrikli Panjur Özellikleri

Elektriklli panjur

Elektriklli panjur

Elektrikli panjurların birçok özelliği bulunmaktadır. Ülkemizde birçok yaşam alanının ayrılmaz bir parçası olan elektrikli panjurlar, gelişen teknolojiyle birlikte farklı fonksiyonlarla da kullanılabilmektedir.

Elektrikli panjur, yaşam alanlarınızı güneşten korurken aynı zamanda ses ve ısı izolasyonu sağlamaktadır. Bunun yanında oldukça güvenli sistemlerdir ve yaşam alanlarınıza estetik değerler katar.

Elektrikli panjur profilleri her türlü cepheye ve mimari yapılara uygulanabilir ve çok farklı renk seçenekleriyle kullanılabilmektedir.

Yüksek kaliteli olduğu için panjur profilleri sessiz bir şekilde hareket ederek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Farklı alanlarda kullanım kolaylığı ve zevkli bir görünüm de sunan elektrikli panjur sistemleri, üstün dayanıklılık performansını da beraberinde getirmektedir.

Bu sistemlerde kullanılan alüminyum levhalar oldukça kalındır ve bu sayede oldukça dayanıklıdır. Bu durumda da hırsızlık durumlarına karşı koruyucu önlem olarak kullanılabilir. Panjur profilleri yüksek seviyede ışık sızdırmazlık özelliğine sahiptir ve ayrıca mekanik zorlama ve uzun süreli güneş ışığına maruz kalma gibi durumlarda da herhangi bir sorun yaşatmaz.

Panjurlar kapanırken herhangi bir engelle karşılaştığında kendiliğinden durur ve tekrar geri açılır. Bu özelliği fotosel olmasından dolayıdır.

Elektriklli panjur

Elektriklli panjur

Elektrikli panjurlar, elektriğin kesilmesi durumunda fren sistemi ile birlikte sorunsuz olarak çalışmaktadır. Ayrıca birçok panjur tipi ve lamel ile uyumlu çalışabilme özelliğine sahiptir.

Elektrikli panjurlar uzaktan kumanda sistemi ile pratik bir şekilde kullanılmaktadır. Temizliği de çok basittir. Açılabilen panjur kapağı sayesinde montaj sonrasında bile temizlik ve bakım yapma şansı tanımaktadır.

Elektrikli panjur üretiminde PVC pencere profiller kullanıldığı için çok zor doğal koşullara karşı oldukça dayanıklıdır ve bu yüzden günümüzde sıkça tercih edilmektedir.

Bu sistemin bir diğer özelliği de ‘orta kayıt ray profili’ kullanıldığından dolayı ikili ya da daha çok bölmeli panjur sistemleri rahatlıkla oluşturulabilir.

Öncü Firma ve Fiyat Bilgileri

Elektrikli panjurlar birçok öncü firmanın desteği ile üretilmeye devam ediliyor. Yılların verdiği deneyim ile birlikte kaliteli bir şekilde üretilen elektrikli panjurlar fiyat olarak da oldukça ekonomiktir. Elektrikli panjur fiyatları ile ilgili olarak tablo bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı
PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 150 – 200 TL (m2 fiyatı)
WİNSA PVC ELEKTRIKLİ PANJUR 125  – 250 TL (m2 fiyatı)
ADOPEN PVC ELEKTRIKLİ PANJUR 150 – 200 TL (m2 fiyatı)
AKAPEN PVC SİSTEMLERİ ELEKTRIKLİ PANJUR 150 – 200 TL (m2 fiyatı)

Görüldüğü üzere firmalar metre kare hesabı üzerinden işlem görmektedir. Elektrikli panjur fiyatı hesaplanması için ayrıca belli başlı kriterler vardır. İlk olarak panjur yapılacak kapı ya da pencerenin ebat bilgileri verilir. Ayrıca boy ölçüsü verilirken ortalama olarak 80 cm pay eklemeniz gerekiyor.

Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Elektriklli panjur

Elektriklli panjur

Elektrikli yani motorlu panjurlar manuel panjurlar, yarı otomatik motorlu panjurlar ve tam otomatik elektrikli panjurlar olarak 3’e ayrılmaktadır. Elektrik enerjisiyle rahatlıkla çalışabilirler.

Manuel panjurlarda motor bulunmaz ve el yardımıyla hareket ettirilir. Yarı ve tam otomatik sistemlerde ise elbette motor vardır. Yarı otomatik elektrikli panjurlarda hareketi sağlamak için pencerenin yakınına yerleştirilen bir anahtar vardır. Tam otomatik sistemlerde ise uzaktan kumanda kullanılmaktadır.

Elektronik panjur sistemleri;

  • Ev pencere ve kapı sistemlerinde
  • Garaj kapılarında
  • Depolarda
  • İş yerlerinde
  • Mağazaların giriş kapı ya da cam önlerinde
  • Mekân içi özel alanlarda ve
  • Büyük Sanayi giriş kapılarında kullanılmaktadır.

Son zamanlarda hem kaliteli hem de güvenli bir sistem olarak üretildiği için günümüzde birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Fiyat olarak oldukça cazip olduğundan, kişiler ev ve iş yerlerine bu sistemi rahatlıkla uygulayabilmektedir. Oldukça emniyetli bir sistem olduğunu da tekrar hatırlatmak isteriz. Sizler de elektronik panjur sistemlerinden yararlanmak için ilgili öncü firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (46 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...

Yorum ekle