Otomatik kapı sistemleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Oldukça konforlu bir kullanıma sahip bu kapı sistemleri hemen hemen her mekanda tercih sebebidir.

Joker otomatik kapıları

Oldukça güvenli bir yapıya sahip olan bu kapı sistemleri içerisinde bulunan sensör mekanizmaları sayesinde kolayca kullanılmaktadır. Mekanlarda meydana gelen yüksek seslerin dışarı çıkmaması ayrıca mekan içerisinde ki ısın dengesini sağlamak için bu kapılar kullanılmaktadır. Sürekli açık kalmayan bu kapılar sayesinde mekanda ki ısı ve ses dengesini sağlanır. Hareket radarları ile açılıp kapanan bu kapılar sürekli açık kalmazlar.

Yaklaşan cisimleri algılayan bu kapılar o zaman açılmaktadır. Ayrıca cismin uzaklaşması ile kapı tekrar kapanmaktadır. Yıllara dayanan tecrübesi ile sektörünün her zaman öncü firması olan joker firmasının ürettiği bu otomatik kapılar sizlere bütün konforu sunmaktadır. Kullanılan üst düzey teknoloji sayesinde birçok açıdan kendisinizi rahat hissedebilirsiniz.

Mekanların giriş ve çıkışlarında kullanılan bu kapılar ses ve ısı dengesinin yanında binanın güvenliğini de sağlamaktadır. Böylece mekanlarınız hem daha güvenli hem de daha dengeli olmaktadır. Artan teknolojiyi her geçen gün takip eden ve kapı modellerini geliştiren joker firması bütün teknik kapılarını düzenlemekte ve sizlere daha iyi bir hizmet sunmaktadır. Joker firması bünyesinde her kişinin isteği ve arzusu doğrultusunda farklı otomatik kapılar bulunmaktadır.

Özellikler

Artan nüfus ile beraber insanların ortak yaşam alanlarında da doğru orantıda bir artış meydana gelmiştir. Bu artan ortak yaşam alanlarında her insanın çıkardığı farklı seslerden dolayı yüksek düzeyde bir gürültü kirliliği meydana gelmektedir.

Özellikle bir kafe ya da restorana gittiğimiz zaman her masa da her insan farklı muhabbet içerisindedir. Bunun neticesinde iç mekana ve dış mekana çok fazla ses yüklenmektedir ve böylelikle ses kirliliği oluşmaktadır. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli faktörlerden biri de gürültüdür. Ses doğada bulunan en değerli enerji kaynaklarından biridir.

Ses belli dalgaların titreşmesi ile oluşur. Fakat aşırı derece sesin bir arada toplanması gürültü kirliliğine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra mekanlar içerisinde belirli ölçülerde ısı kayıpları da meydana gelmektedir. Bu ısı kayıpları genellikle bizleri olumsuz olarak etkilemektedir. İşte tam bu nedenlerden dolayı ısı ve ses dengesini sağlamak için mutlaka otomatik kapı sistemlerini tercih etmeliyiz. Özellikle dış mekanlarda bu sistemin kurulması çok önemlidir.

Bu kapılar yardımıyla içerde ki seslerin dışarı dağılmasına yardımcı olunur. Ayrıca bu kapılar sayesinde bina içerisinde ki ısı sirkülasyonu rahatlıkla sağlanmaktadır. Sektöründe yıllardır öncü firma olan joker firmasının ürettiği otomatik kapılar sizleri bu konularda oldukça rahatlatmaktadır. Yıllardır gelen bilgi birikim zenginliğini sektörde gelişim için kullanan joker firması sizlere hayatlarınızı kolaylaştırmak için farklı kapı seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca bu kapıların en büyük artılarından biri de inşan kalabalığının olduğu yerlerde hızlı geçişi sağlayarak insan trafiğinin olmasını engellemektedir. İnsan gücünü tamamen sıfıra indiren bu kapılar sayesinde hiç yorulmadan ve efor sarf etmeden kapı açılmaktadır. Ayrıca son modern bir mimari tasarıma sahip bu kapılar mekanlara şık ve zarif bir hava katmaktadır. Bu tip kapılar genelde büyük alış veriş merkezlerinde, hastanelerde ve havaalanlarında sıkça kullanılmaktadır.

Modelleri nelerdir

Sektöründe yıllarca hizmet veren firmanın temel prensiplerinden biri daima ileri gitmektir. Yerinde hiç durmayan ve sürekli gelişen joker firması sizlere birçok farklı tasarımıyla kapı seçenekleri sunmaktadır. Her zevke ve her ihtiyaca göre kapı üreten firma bünyesinde alanında uzman ve tecrübeli personeller çalışmaktadır. Joker firması bünyesinde bütün işyerlerinin zevkine ve ihtiyacı göre kepenk sistemleri bulunmaktadır.

Son derece güvenli olan bu kapıların kullanımları oldukça rahattır. Tek tuş ile açılan bu kapılar yine tek tuş ile kapanmaktadır. Ayrıca şirket bünyesinde işyerleri hariç büyük alış veriş merkezlerinde ya da büyük sitelerin girişlerinde sıkça karşılaştığımız otomatik döner kapılar bulunmaktadır. Bu kapılar sayesinde insan gücü tamamen sıfıra inerken sistem tamamen makineler sayesinde sağlanmaktadır. Joker firması bünyesinde sizlerin ihtiyaçlarına yönelik uzmanlarca geliştirilen ve üretilen kapı modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bir mağazamızı ziyaret etmenizdir. Joker kapı sistemlerinin çalışma sistemleri oldukça basittir. İnsanları daha da rahat ettirmenin yollarını arayan firma her geçen gün büyümekte ve bu hizmetlerini son teknoloji yardımı ile geliştirmektedir. Kapıların çalışma prensibi hareket sensörlerine bağlıdır.

Otomatik kapılar genelde radyo ya da radar frekanslı çalışmaktadır. Kapı kendisine doğru yönelen cismi hissetmekte ve sensörlerinin uyarılması sayesinde açılmaktadır. Açılan bu kapı cismin uzaklaşmasıyla birlikte algılamasını bitirir ve kapılarını tekrar kapatmaktadır. Sensörler yani radarlar aldıkları sinyali kontrol panellerine göndermektedir. Bu kontrol panelleri de gelen emri kapılara yöneltmekte ve kapılar açılmaktadır. Ayrıca kepenk sistemlerinde bulunan otomatik sistemse makineye bağlı olarak devam etmektedir. Tek tuşla kumandaya basılarak kapının makine sistemi devreye girer ve kepenk kilitlenir.

Joker otomatik kapıları

Otomatik kapılar insan gücünü en aza indiren tamamen makineler ile sağlanan sistemdir. Bu sistem sayesinde çok fazla efor sarf etmeden kapıları rahatlıkla açabiliriz. Eğer mekanlarınızda ısı ve ses yalıtımı isterseniz bu kapılar tam size göredir. İnsan gücünün sıfıra indiği bu kapılarda bulunan hareket sensörleri sayesinde sizler hiç bir şey yapmadan bu kapılar rahatlıkla açılır.

Cismi uzaktan saldığı frekanslar sayesinde algılayan kapı otomatik olarak kendisine tanıtılan açma komutunu kullanarak açılır. Cismin uzaklaşması ile beraber kaybolan frekanslar sayesinde bu sefer kapı direk kapanır. Hassas bir algıla kapasitesine sahip bu kapılarda arada biraz zaman geçirseniz bile kapı sizi algılayacağı için otomatik açık kalır. Genellikle ses ve ısı yalıtımı tercihinde bulunan kişilerin tercih ettiği bu kapılar sürekli açık kalmadıkları için mekan içerisinde ki hem ses hem de ısı sirkülasyonunu dengelerler.

Oldukça rahat bir kullanıma sahip bu kapılar modellerine göre değişiklik gösterir. Daha geniş mekanlarda kullanılmak üzere daha büyük kapılar mevcuttur. Ayrıca bu kapıların otomatik açılma özelliği sayesinde insan trafiği meydana gelmemektedir.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Iletisim bilgileri

İstanbul/Merkez
Telefon: 0212 671 16 50
FAX: 0212 549 77 43
Adresi: İkitelli Demirciler sitesi B.3 Blok No.89 K.Çekmece/İstanbul

İzmir/Şube
Telefon: 0232 467 61 67-68
FAX: 0232 467 61 69
Adresi: Kamil Tunca Bulvarı No:59/b Yeşilova / İzmir


Yorum ekle