Lake boya kullanılarak üretilen panel kapı modelleri kapı kanadı, kapı kasası ve pervaz olarak 3 maddenin bir araya gelmesi sonucunda oluşmaktadır.

Kapıların oluşturularak lakelenmesilake

Kapı oluşumu için gerekli olan temel ürünler kapı kasası, perva ve kapı kanadı ile ilgili gerçekleştirilen işlemler ayrı ayrı uygulanıp sonrasında kapı ürünleri birleştirilmektedir.

Kapı kanadı:

Kapı kanadının oluşumu ahşap seren çerçeve, kanat dolgu malzemesi oluşturma, kanat yüzeylerinin MDF preslemesi ve boyanması ile tüketiciye sunulmaktadır. Kanat içinde yer alan seren malzemesi ahşaptan oluşmakta olup Ladin ve benzeri ağaç türleri ile oluşturulmaktadır.

Hazırlanan serenler sayesinde kapı kanadının iskeleti oluşturulmaktadır. Bu iskeleti desteklemek amaçlı 4 tarafa çift kat seren malzemesi döşenmektedir. İskelet içine dolgu malzemesinin konulması ile sıcak presleme işlemi gerçekleştirilir. Tutkal kullanılarak yüzeylerde orta yoğunluk sağlayan MDF malzemesi preslenmektedir.

Preslenen malzemeler lake boya malzemeleri ile boyanarak son kat cila atılması sonucunda kilit ve menteşelerin de açılması ile paketlenerek tüketiciye sunulmaktadır.

Kapı kasası:

İğne yapraklı yumuşak ağaç türünden imal edilen kapı kasaları TS 64 stndartlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Budak ve reçine kısımları arındırılan kapı malzemeleri yapısında orta derecede MDF bulundurmaktadır.

Kasa ölçüsü standart olarak kompozit makinesi ile formuna uygun olarak hazırlanıp lake boyası ile kaplanmaktadır. Son kat cila uygulamasından geçen kapı kasası cilalanarak işlemleri tamamlanır.

Pervaz:

Belirli ölçülerde ve formlarda hazırlanan kapı pervazları MDF ‘den imal edilmektedir. Oluşturulan pervazlar lake boya ile kaplanarak cilalandıktan sonra kullanıma hazır hale getirilir.

Kullanışlı kapı modelleri

Son derece kullanışlı ve estetik bir yapıya sahip olan lake kapı modelleri iç kapı alanlarında en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Kolaylıkla uygulanabilen basit montajı ile üretici firmalarına karşılık lake kapı modeli üretim talebinde artışların yaşandığı gözlemlenmektedir. Genellikle tasarımlarda farklı aksesuarlar kullanılan lake kapılar beyaz, krem ve tonlarında tasarlanmış olup eski kapı modellerindeki gibi çok fazla cam detayı bulundurmamaktadır.

Lake kapı temizliği bazında ise kimyasal maddeleri çok fazla kullanmamalı ve temizleme işlemini hafif nemli bez ile yapıp ardından kuru bez ile tekrar bir üzerinden geçmeniz yeterli olacaktır. Kimyasal madde kullanımı ve çok ıslak bez ile temizlemek kapınıza zarar verebilir.

Uygulama alanları bakımından geniş kapsamlı olan lake kapı modelleri konutlar, rezidanslar, AVM, toplu konut, özel projeler, hastane ve daha bir çok iç mekanda kullanılabilmektedir.

Darbelere, neme, yüksek ısıya, sese, yangına ve suya karşı dayanıklı olarak üretilen lake kapı modelleri monoblok dolu eksiz ve yapıştırmasız kapı modellerindendir.

Satış fiyatları

Genellikle camlı modeller ile sade modelli kapılar arasında 50 TL fark bulunmaktadır. Fiyat aralıkları ebatlarına ve tasarımına göre farklı olan kapı modelleri 750 ile 1.500.00 TL fiyat sınırlandırması ile satışa sunulmaktadır.

Modeli Fiyatı Özellikleri
Cuba Camlı kapı modeli 877 TL Meşe kaplama.Stilinizi yansıtan şık ve asil bir duruşa sahipti. Sade ve kullanışlı bir kapı modeli olmakta.
Efes kapı modeli 788 TL Farklı bir yapıda tasarlanan kapı modeli lake kapıların sade açık renkler ile değil renkli kapı modelleri ile de tercih edilebilir olduğunu kanıtlıyor.
Euro 1.000.00 TL Koyu renkli olmasına rağmen dayanıklı ve kaliteli yapıda tasarlanmıştır.
Fora 1.288.00 TL Kiraz cila ile cilalanan kapı modeli meşe kaplama ile tasarlanmıştır.
Giza 1.304.00 TL Klasik yapıda tasarlanan oldukça ilgi çekici yapıda olan kapı modeli ahşabın doğallığı ile kapınıza gizemli bir hava katmaktadır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...

Yorum ekle