En yeni tasarımları ile yaşam alanlarında harika bir görüntü yaratmayı amaçlayan iç kapı modelleri, bu sene estetik dokunuşa daha çok önem verilecek.

2016 İç Kapı Modelleri

2016 Yılında iç kapı modelleri oldukça geniş ürün gamı oluşturmuş durumda. Tüketici için önemli bir gelişme olan bu duruma bakıldığında seçenek bolluğu yaşanması ile birlikte gerek ahşap gerekse pvc iç kapı modelleri yeni tasarımlarının daha yumuşak ve estetik olarak karşımıza çıktığını görüyoruz.

Şık tasarım iç kapı

Şık tasarım iç kapı

Yeni tasarımlarda kapıların daha dolgun görünmesi sağlanırken, günümüz mobilyaları ile uyum sağlayacak çizgi ile buluştuğunu da görebiliyoruz.

Sade tasarımların yanı sıra desenli tasarımlarda ise daha oval hatların kullanılması ile kapılara oldukça şık bir hava katılırken, ayrıca soft renklerin ağırlık kazandığı yeni iç dekorasyon kapı modelleri ile yaşam alanlarına farklı bir yüz kazandırmak böylece daha kolay olmaktadır. Gerek iş yerleri gerekse ev içi kapı modelleri için üstün bir mühendislik çalışmasının yapıldığı aşikar olurken, bu yılın en gözde son model iç kapı modelleri ve tasarımlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sürgülü İç kapı

Özellikle çok cereyan alan mekanlarda kapı çarpmalarının önüne geçmek için kullanılan sürgülü kapılara örnek bir tasarım olan bu model, tarzı ve modern çizgisi ile ev içi kapı modelleri arasında fark yaratıyor. Sürgülü kapılarda duvar payının kapının tam açılmasını engellemesi de gerekiyor. Alüminyum kızak üzerine oturtulmuş kapı, sağlamlığı ile olduğu kadar fiyat uygunluğu ile dikkat çekiyor. Lüks iç kapı modelleri arasında bulunan bu tasarım ayrıca duvar rengi tonlarına uyum sağlayacak renk çeşitliliğini de bartındırıyor. Dar mekanlarda daha çok hareket alanı yaratmak için çok uygun olan bu modelleri düşünenler, yatak odası, salon, çocuk odası, mutfak alanlarında olduğu gibi hatta banyo girişlerinde de rahatlıkla kullanabilirler. Sürgülü kapılarda yeni nesil iç kapı kolu modelleri de kolay açıp kapatmak için yeniden tasarlanmış durumda.

Sürgülü iç kapılar

Sürgülü iç kapılar

Buzlu İç Kapı

Kapılarda cam hem dekoratif açıdan hem de estetiğin daha fazla yakalanması açısından daha çok kullanılır oldu. Buna en güzel örnek ise buzlu yeni iç kapı modelleri oluyor. Sadeliği temsil eden modelleri bulunduğu gibi motif işlemeli olan çizgisel olarak modern iç kapı modelleri de mevcuttur. Pirinç kapı kolları sağlamlığı ile adeta en az kapı kadar uzun ömürlü olmakla birlikte, görünüm açısından da zengin bir duruş sergiliyor. İç cephe kapı modelleri arasında benzersiz bir görünüm yaratan bu Amerikan kapılar, tasarımları kadar kullanım malzemeleri ile de ilgi görüyor. Bu kapıların seçiminde bir diğer önemli faktör ise yaşam alanın yeteri kadar gün ışığından faydalanaması. Daha ferah ortamlar için ideal olan iç kapı cam modelleri ile güneş ışıklarından verimli yararlanmak mümkünken, aynı zamanda gece aydınlatmasında da yine ışık dağılımını sağlamaktadır.

Okyanus İç Kapı

Keskin köşeler kapılar için her zaman vazgeçilmez olurken, bu yıla damgasını vuran tasarımlarda desen faktöründe oval hatların daha çok ön plana çıktığını rahatlıkla görebiliyoruz. Göz yormayan özelliğe sahip olan yeni çizimlerde ayrıca renk seçimleri de yine sofistike biçimde huzur verecek noktaya taşınmış durumda. Tek parça deseni ile dolgunluk kazanmış bu Amerikan dekoratif iç kapı modelleri örneğinde olduğu gibi, duvar rengiile uyum yakalanmış bulunuyor.

Dekoratif kapılar

Dekoratif kapılar

Modern İç Kapı

Hem camlı hem de standart kapı özelliği ile tüm kapılarını değiştirmek isteyenlerin aynı estetiği yakalamasını amaçlayan bu modelin bir başka özelliğinin de kapıları yalnızca kapı olmaktan çıkarıp dekoratif bir öğe haline dönüştürerek mekanın havasına hava katması yönünde olduğunu görüyoruz. Ekonomik düşünenler için iç kapı modelleri ve fiyatları bakımından da yaşam alanın da nezih ortama dönüşmesi ile harcamaya değecek kalitede olduklarını da rahatlıkla dile getirebiliriz. En yeni iç kapı modelleri arasında farklı yer edinen bu modelde renk seçimi ile evinizde uyumu kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Modern iç kapı

Modern iç kapı1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle