Günümüzde manyetik olarak üretilen kapı tutucuları normal olarak açık, acil durumlarda ve yangın kapısında kapalı olması gereken durumlarda işlev gören sistemlerdir. Ayrıca enerji kesildiğinde kapıyı açık tutan güç ortadan kalkarak işlevini sürdürmektedir. Kapı tutucuların kilit gövdesi de duvar tipi montajına uygundur.

Piyasada birbirinden farklı ve güzel kapı tutucular bulunmaktadır ve ebadına göre farklı şekillerde fiyatlandırılmaktadır. Kapıların aniden kapanmasına karşı tedbir amaçlı kullanılan kapı tutucular artık internet üzerinden de sipariş edilmektedir. Birbirinden farklı modelleri de bulunduğu için farklı alternatifler de sunmaktadır.

Modelleri ve Fiyatları

Mıknatıslı özellikleri de bulunan kapı tutucular belirttiğimiz üzere yüzlerce modele sahiptir. Tamamen kişisel zevkinize göre sipariş edeceğiniz bu uygulamalar ile kabin kapı tutucu ve sürgülü kapı tutucu modellerinden de yararlanabilirsiniz.

Kapıyı istenilen açıda durdurmak için kullanılan bu ürünler ayrıca çelik olarak da üretilmektedir. Farklı renklerle kullanabileceğiniz bu ürünlerin montajı daha çok kapı kanadı yüzeyine vidalanarak yapılmaktadır. Genel hareket mesafesi ise 50 mm kadardır.

Dileyen kullanıcılar el yapımı kapı tutuculardan da yararlanabilmektedir. Yine internet üzerinden birçok farklı modelde sunulan kapı tutucular ile kapıların istenmeyen şekilde çarpmasına ve kapanmasına engel olabilirsiniz.

Fiyatları

En çok tercih edilen modeller arasında kıstırmalı düz krom kapı tutucuları ve şeffaf yer tamponlu kapı tutucuları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra marelli mıknatıslı kapı tutucuları da tercih edilmektedir. Paslanmaz özellikte üretilen kapı tutucuların fiyatları da 2 TL ile 20 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Herhangi bir destek almadan açık durmayan kapılarınız var ise ve bu durumdan rahatsız iseniz kapı tutuculardan faydalanabilirsiniz. Son teknolojiyle üretilen ve fiyatı 100 TL’den başlayarak 200 TL’ye kadar çıkabilen kapı tutucularda mevcuttur. Bunlar manyetik tutucu özelliğine sahiptir ve sessiz olarak çalışırlar. Ayrıca 35 kg’a kadar tutma kapasitesine sahiptirler.

Özellikleri

Tüm kapılarda kullanabileceğiniz kapı tutucular bina ve ofis kapılarının yanı sıra hastane kapısı ve acil çıkış kapılarında da kullanılabilmektedir. Her türlü alanda geçişi kısıtlamak ve güvenliği sağlamak amacıyla tercih edilen kapı tutucular can güvenliğini de korumaktadır. Elektro manyetik tutucular çalışmaları için gerekli olan akımın sağlanmasıyla birlikte ekstra performans sağlamaktadır.

Belirli bir enerjiyle çalışabilen bu kapı tutucular belirttiğimiz üzere acil ve yangın durumlarında kapalı olması gereken ve yangın bariyeri işlevi gören kapılarda da kullanılabilmektedir. Enerjinin kesilmesi durumunda kapıyı açık tutan güç ortadan kalkarak kapıyı kapatmış olacaktır. Bu sistemlerin kilit gövdesi duvar tipi montajına uygundur ve dış yüzeyleri daha çok beyaz renktedir.

Manyetik kapı kilitleriyle birlikte kullanılabilen bu ürünler mevcut bir odanın giriş kapısında kısıtlayıcı özellikler sunmaktadır. Ayrıca herhangi bir odanın güvenliğini sağlamak amacıyla daha çok manyetik kapı tutucular günümüzde kullanılmaya devam edilmektedir. Son derece sağlıklı ve kaliteli olarak üretilirler.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle