Ahşap dekorasyon ürünleri her evin hemen her noktasında kullanılmaktadır. Ahşap Profil Çeşitleri ve Özellikleri de konu alınan başlıklardan dır.

Ahşap Profil Çeşitleri ve Özellikleri

Ahşap Profil

Ahşap Profil

Ahşap hammaddelerin kullanılması ile ev dekorasyon ürünleri haline gelen profiller, hem pencere ve kapılarda hem de evlerin iç dekorasyonlarında artık mimarlar tarafından çokça kullanılmaktadır.

Ahşap profil çeşitlerinin bu kadar sık kullanılmasının nedenleri arasında ise ahşabın dayanıklılığının oldukça önemli bir yeri vardır. Birbirinden farklı türlerde kullanılan bu ahşap ürünler, kimi zaman birbirinden farklı özelliklerde üretilmiş olan ürünler bulunmaktadır ve kimi zaman da dayanıklı plastiklerden yapılmış fakat ahşap görünüm katılmış ürünleri görmemiz mümkündür.

Bu ürünlerin büyük bir çoğunluğu evlerin pencerelerinde kullanılmaktadır ve hakiki ahşap ürünlerden yapılan profiller uzun yıllar boyunca alıcılar tarafından kullanılmaktadır.

Bu ürünlerin imalatı ülkemizde birçok farklı noktada gerçekleştirilmekte ve müşterilerin istekleri doğrultusunda doğal ya da yapay ahşap kaplamalar da ürünlerde kullanılabilmektedir.

Son gelişen teknolojiler ile birlikte bu ahşap ürünleri en zor mekanlara bile uygulanabilmektedir. Ayrıca manzaradan ödün vermek istenmeyen evlerde sürgülü şekilde dizayn edilmiş olan kapı ve pencereler sayesinde manzaradan azami şekilde faydalanılmakta ve bu durum da evlere hem içten hem de dıştan oldukça hoş bir görüntü katmaktadır.

Aynı zamanda da çok kullanışlıdır. Ahşap profillerin özelliklerine baktığımız zaman karşımıza ilk çıkan ise ürünlerin oldukça sağlam ve çok kullanışlı olması gerekmektedir. Ahşap kaplamalar ile yapılan profil ürünleri de leke tutmama ve kalıcılık özellikleri ile kullanıcıların tercih etmeleri için birer neden olmuştur.

Öncü Firma ve Fiyat Bilgileri

Hem dekoratif hem de kullanışlı olan ahşap ürünleri ülkemizde yüzlerce firma tarafından itina ile üretilmektedir. Saf ahşap ürünlerinden kullanmak isteyen kişilerin karşılarında oldukça farklı türler çıkmaktadır.

Bunun sebebi ise kullanılan ahşapların türleridir. Dayanıklılık ve renk yönünden farklılıkları ortaya çıkaran bu ahşap türleri kişilere de farklı fiyatlar ile yansımaktadır. Bunun yanı sıra birçok öncü firma artık ahşap ürünlerin daha dayanıklı ve evlerde ısı yalıtımına katkı sağlaması için kaplamalı bir şekilde satışlara başlamıştır.

Bu satışlar sırasında her yerde görebileceğiniz ve dayanıklı olan çift cam beyaz profillerin üzeri ahşap renklerde kaplanmaktadır. Bu kaplamalar ise makine ortamında yapıldığı için sıfır kusur ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Ahşap profillerde fiyat bilgileri ise belirttiğimiz ürün özelliklerine göre biraz daha farklı olmaktadır. Bunun nedeni işçilik ve malzeme miktarlarının her üründe birbirinden farklı bir şekilde kullanılıyor olmasıdır.

Bunun yanı sıra fiyatlara etki eden diğer bir durum ise montaj işlemlerinin yapılacağı yerin özellikleridir. Düz bir şekilde yapılacak alanlarda fiyat farkları biraz daha düşük olurken engebeli ve farklı şekillerde dizayn edilmesi istenen ürünlerin fiyatları biraz daha artış göstermektedir.

Sadece ahşap malzemelerden yapılması istenen pencere veya kapı profilleri de bulunulan mevsim ve ahşap ürünlerinin maliyetlerine göre dönem dönem artıp azalmaktadır1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle