Ev tasarımlarının öncü firması olan Koçtaş firması ev dekorasyonunda sizlere büyük hizmetler sunmaktadır. Küçük ve dar evlerin tasarımları ve dekorasyonu zordur. İşte bunu düşünen İkea firması bünyesi üzerinde bulunan özel sistemler sayesinde artık bu dertlerden tamamen kurtulduk.

Modelleri

Akordiyon kapıBüyük evi dekore etmek kolaydır. Temel çalışma prensibi duvara monte edilen menteşelere yerleştirilen akordeon kapılar yana doğru sürüklenerek açılmaktadır. Böylece uzunlamasına açılan kapıların kapladıkları alanları kaplamazlar. Daha pratik bir kullanıma sahiptirler.

Dar olan mekanların böylece daha rahat kullanılması sağlanır. Daha çok banyo ve çocuk odasında kullanılan bu ürünler farklı renk ve model çeşidine sahiptir. İkea bünyesi altında birçok malzemeden elde edilen akordeon ürünler mevcuttur. Bu ürünlerin camlı olarak ta tercih etmeniz mümkündür. Böylece hem normal bir kapı gibi şık ve zarif bir görünüme kavuşurken yerden de tasarruf etmiş olursunuz.

Camlı modeller genellikle beyaz ve kahverengi olarak satışa hazırdır. Ham malzeme olarak genellikle kullanışlı olan kayın, ceviz ve meşe tercih edilmektedir. Son derece sağlam olan bu ürünler kolay kolay yıpranmazlar. Ayrıca içerdikleri malzemeler sayesinde ortamda ki sesleri geçirmez ve odada ki ısı kontrolünü sağlarlar.

Genellikle çocuk odalarında tercih edilen camsız modellerde yine çok dayanıklı olan ceviz, kayın ve meşeden üretilmektedir. Her iki kapı içinde her zevke ve tarza göre renk çeşitleri bulunmaktadır. Kolay temizlenebilen bu ürünler hanımlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kolay montajı ile dilediğiniz zaman çıkarabilir istediğiniz zaman tekrar takabilirsiniz.

Fiyatları

Akirdiyon kapıBu ürünler genel olarak deri ve PVC olarak piyasaya sürülmektedir. Sağlamlığı ile bilinen ceviz, kayın ve meşeden üretilen bu kapıların fiyatları rengine ve tarzına göre değişiklik gösterir. Camlı olarak satışa sunulan ürünler genellikle biraz daha pahalıdır. Evlerine daha şık bir görünüm vermek isteyenler genelde bu ürünü tercih ederler. Ayrıca bulundurduğu cam sayesinde dış ortamdan ışığı odanın içine yaymaktadır.

Renk seçiminde ise genellikle temizlik göz önüne alınarak koyu renkler tercih edilir. Bunun yanı sıra beyaz rengi de satış için hazırdır. Bu ürünlerin fiyatları büyüklüklerine göre değişim göstermektedir.

Özellikleri

Akordiyon kapıHızlı bir şekilde artan nüfus ile beraber insanların ortak yaşam alanlarında da doğru orantıda bir artış meydana gelmiştir. Bu artan ortak yaşam alanlarında her insanın çıkardığı farklı seslerden dolayı yüksek düzeyde bir gürültü kirliliği meydana gelmektedir. Özellikle bir kafe ya da restorana gittiğimiz zaman her masa da her insan farklı muhabbet içerisindedir. Bunun neticesinde iç mekana çok fazla ses yüklenmektedir ve böylelikle ses kirliliği oluşmaktadır. Ayrıca ofislerde ve şirketlerde herkesin kendi alanında çalışması sebebiyle çok fazla ses oluşmaktadır. Özellikle katlanabilir bir yapıya sahip olması nedeniyle geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Küçük evler için birebir olan bu ürün mekan içinde tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca mekan içinde ki ses dengesini de rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Eğer bir odayı ikiye bölüp iki farklı alan yaratmak istiyorsanız bu kapılar birebirdir. Her iki oda da oluşan sesleri birbirine geçirmez ve rahat bir şekilde kullanılır.

Hanımların en çok sevdikleri yön ise kolay temizliğidir. Gayet kolay bir temizliğe sahip bu kapıları bir bez yardımıyla silmeniz çok pratik ve kolaydır. Ayrıca kolayca sökülüp takılan bu ürünler isteğe göre çıkarılıp isteğe göre tekrar rahatça takılmaktadır.

Kullananların Beğendiği Özellikler

Genellikle çocuk odalarını ve ya banyoları bölmede kullanılan bu kapıları kullananların en çok sevdikleri özellik hiç yer kaplamamasıdır. Kolayca takılan bu kapıları istedikleri zaman sökebilmektedirler. Bir bez yardımıyla kolayca temizlenen bu modeller için genellikle koyu renkler tercih edilir.

Çünkü beyaz renk biraz daha fazla kir göstermektedir. Ayrıca ses geçirmez özelliği için ofislerinde bu sistemi tercih edenler bu ürünler son derece memnunlar.

Herkes ofislerinde rahatça çalışırken kimse kimseyi rahatsız etmemektedir. Sizlerde bu ürünlerden kullanarak hem evinize şık bir dekorasyon katabilir hem de evinizi daha geniş bir kullanım alanına açabilirsiniz. Bu nedenle döşetmek istediğiniz yerin ölçülerini alıp en yakın İkea mağazısına gitmelisiniz.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle