Son teknoloji ile geliştirilen bu sistemler hayatlarımızı çok kolaylaştırmıştır. İnsan gücü yerine makine gücü kullandığımız bu yapılar oldukça kullanışlıdır. Tamamen sensörler üzerine dayalı bu sistemler insan trafiğinin fazla olduğu yerlerde daha çok tercih edilmektedir. İnsan trafiğinin hızlı bir şekilde akmasına yardımcı olan bu ürünler tamamen makineler ile yönetilmektedir. Radar adı verilen sistem ile beraber yaklaşan cisim algılanır ve sistem otomatik olarak açılır.

Fotoselli kapı nedir

Fotoselli kapıFotoselli kapı kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu sistemler nedir sorusunun en iyi cevabı insan gücüne gerek duymadan hareketimizi algılayan ve açılan sistemlerdir. Son teknoloji ile gelişen bu mekaniğin özellikleri arasında bulunan hareket sensörü özelliği ile makine sizi algılar algılamaz açılmaktadır. Bu mekanik yapı detayı cam kapılara da rahatlıkla uygulanan kolay bir yapıdır. Artık apartman girişlerinde bile sıkça rastladığımız bu makineler oldukça kullanışlı ve güvenli bir sistemdir.

Teknolojinin olumlu bir artısı olan bu makineler sayesinde insan gücünden tasarruf etmiş olduk. Bu makineler sayesinde mekanlara giriş çıkışımız daha güvenli ve daha hızlı olmuştur. Ayrıca engelli insanlarımız içinde kullanımı çok kolaydır. Eskiden kullanılan demir kapıların açılması zor olabilirdi. Fakat yeni gelen bu makineler sayesinde artık gayet rahat bir şekilde giriş-çıkışlarını yapabilmektedir.

Engellilerimiz hayatını oldukça rahatlatan bu alet ayrıca büyük bir iş yükünü de omuzlarımızdan almaktadır. Montaj işlemleri ve bakımları oldukça kolay olan bu sensörlü aletler yıllık belirli zamanlarda bakımdan geçmesi şarttır. Bu bakım sayesinde sensör makineleri hiç arıza vermemektedir. Bu yüzden sizlerde apartman girişlerinize ya da şirketlerinizin önüne bu aletlerden döşetebilirsiniz.

Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kullanı alanlarıBu ürünlerin özelliklerini saymadan önce sanırım fotosel nedir sorusunun cevabını vermeliyiz. Bunlar günümüzde yaygın kullanım alanına sahip hareket sensörleri ile çalışan mekanik yapılardır. Bu ürünlerin teknik özellikleri arasında akla ilk gelen önemli parça radardır. Radar dediğimiz parça sayesinde sistem bizi algılar ve açılır. Bu bölge kişiyi algıladığı andan itibaren düşük sinyaller ile kontrol panelini uyarır. Kontrol paneli de makinenin açılmasına olanak sağlar. Kontrol panelini farklı şekiller ayarlayabiliriz. Açılmasını için, kapanması için, sürekli açık kalması için ve ya sürekli kapalı kalması gibi. Bu ürünler ayrıca güvenlik amacıyla da kullanılmaktadır.

Genellikle büyük marketler, havaalanlarında, adliyeler ve büyük şirketlerde bulunan bu sistemler yüksek güvenlik önlemlerine sahiptir. Bu sistemler genellik insan trafiğinin çok olduğu mekanlarda bulunmaktadır. Bunlar sayesinde yaya trafiği hızlanmakta ve kalabalıklaşmanın önüne geçmektedir. Büyük eşya geçişleri sırasında kapı kapanırken cismi algılar ve tekrar açılır böylece herhangi bir sıkışma söz konusu olmaz. Ayrıca bu ürünler içerisinde bulunan yedek bataryalar sayesinde elektrik kesintilerinden etkilenmemektedir. Bu sayede elektrikler kesildiğinde bile bu sensörler otomatik olarak devre dışı kalmamaktadır. O yüzden tüm gelişmiş asansörlere fotoselli kapıları yerleştirillir.

Karşılaşılabilecek Arızalar

Gelişen son teknoloji ile oluşturulan bu sistemlerde bir takım teknik arızalar meydana gelebilmektedir.Bu sistem mekaniğinin arızaları nelerdir sorusunda akla gelen ilk arıza sensör mekaniğinin yani radar sisteminin çalışmama durumudur. Bu durumlarda hangi firma ile çalışıyorsanız onlarla irtibata geçmeli ve sorununuzu düzeltmelerini istemelisiniz. Bu sorun oldukça kolay bir şekilde halledilir. Sensör mekaniğinin bağlı olduğu bilgisayardan ve ya kapının bulunduğu bölgede ki elektrik tesisatına bakılarak arıza anlaşılır ve çözüme ulaştırılır. fotosel firmaları bu tip arıza durumlarında müşterilerine bütün desteği sağlamaktadırlar.

Bu mekanik sistem nasıl çalışır dendiği zaman akla ilk açılan sensörler gelir. Bu açılan sensörlerin arıza yapması durumunda destek birimlerimiz ile irtibata geçmelisiniz. Genellikle kapıların üstten ve ya alttan madde sıkışması nedeniyle arızalar meydana gelmektedir. Bu arızalar kolayca onarılmaktadır. Bu ürünlerin genel bakımlarını düzenli bir şekilde her zaman çalıştığınız firmalar tarafından yapılması büyük önem taşır. Eğer alanında uzman olmayan kişilere bakım, onarım ve döşeme işlemleri yaptırırsanız mekanik sisteminizi bozabilirsiniz.

Çeşitleri ve Fiyatları

Fotosel kapı fiyatları gelişmiş özelliklerine ve büyüklüklerine göre değişiklik gösterir. Bu mekanikler kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Örneğin garajlarımızda kullanılan sensörlü yapılar yukarıdan açılma özelliğine sahiptir. Bu kapılar yukarı doğru açılmaktadır. Ayrıca büyük şirketlerin girişlerine koyulan uzun fotosel fiyatları farklılık göstermektedir. Bu sistemlerin büyük modellerinin fiyatları daha farklıdır. fotoselli kapı fiyatı motorun teknik özelliğine ve kanatların özelliklerine göre değişir.

Fiyatlar 1750 tl den 3000 tl ye kadar değişir

Fotoselli kapı fiyat listesi her firmaya göre değişmektedir. Firma seçimi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Sizlere en çok fiyat konusunda yardımcı olan ve her türlü teknik destek konusunda yardımcı olan şirketleri seçmenizde fayda vardır. Eğer yanlış firma tercihinde bulunursanız makineleriniz sık sık arızalanabilir. Bu arızaların oluşmaması için mutlaka profesyonel destek almalısınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle