İç mekanlar için uygun fiyatlarla kapı bulabileceğiniz birçok yer vardır. Ancak ucuz fiyatlarla satılan kapıların dezavantajları da bulunmaktadır.

En Ucuz İç Kapı Fiyatları

En ucuz kapı

En ucuz kapı

İç mekanlarda genellikle ahşap malzemeden imal edilen Amerikan panel kapılar kullanılıyor. Camlı ve camsız modellere sahip Amerikan kapılar ortalama 190 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. Ancak çeşitli yapı marketlerde ve üreticilerde daha ucuz fiyatlarla kapı bulmak mümkün. Bununla birlikte ucuz kapı modellerinin birçok dezavantaja sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İç kapılar, güvenlik açısından bir sorun yaratmadıkları için ucuz seçilebilir. Ancak yine de ucuz kapı fiyatları dikkate alınarak satın alınan modellerin bazı dezavantajlara sahip olduklarını belirtmek gerekir. Bu modellerde genellikle rutubet oranı fazladır. Ayrıca ucuz kapı kolu gibi ekipmanlara sahip olan kapılarda bir süre sonra deformasyon görülmesi olasıdır. Bu bakımdan iç kapı satın alırken en ucuz kapı fiyatları değil kalite göz önüne alınmalıdır.

En Ucuz PVC Kapı Modelleri

PVC kapılarda standart bir fiyat uygulamasından bahsetmek mümkün değildir. PVC kapı ve pencerelerde fiyatlandırma metretül üzerinden yapılır. Kapının monte edileceği alana göre kesilen profillerin fiyatı metretül birim ücretine göre çıkarıldıktan sonra buna cam ve kilit gibi ekipmanların fiyatı ve belirlenen kâr eklenerek hesaplama yapılır. Dolayısıyla en ucuz pvc kapı hakkında kesin bir bilgi vermek zordur.

Ancak Ucuz PVC kapı satışı yapan birçok yer vardır. Normalde pencere başına belirlenen metretül fiyatları 5 TL iken bazı yerlerde 3’e kadar düşmektedir. Bununla birlikte cam, kilit gibi malzemelerle fiyatı düşüren yerler de bulunmaktadır. Ancak PVC kapıların gerek güvenlik gerekse yalıtım bakımından önemli olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

PVC kapının fiyatını belirleyen temel unsur camdır. Cam ne kadar sağlam ve kaliteliyse fiyat da o kadar yüksek olacaktır. Balkon ve bahçe girişlerinde kullandığınız PVC kapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlamak ve ciddi bir güvenlik tesis etmek için kaliteli bir cam seçimi gerekir. Ucuz pvc kapılar bu açıdan dezavantajlıdır. Ayrıca kilit sisteminin bozulması sizi ciddi anlamda zor durumda bırakabilir. Bu yüzden PVC kapı seçerken ucuz modellerden kaçınmanız faydalı olacaktır.

En Ucuz Çelik Kapı Modelleri

Çelik kapı, güvenlik opsiyonları sebebiyle dış mekanlar için tercih edilen bir kapıdır. Ahşap dış kapıların aksine anahtar dışında bir cisimle açılması imkânsızdır. Gerek malzeme kalitesi gerekse kilit sistemi sayesinde güvenli bir model olduğunu da söylemek gerekir. Standart çelik kapı fiyatları 400 TL’den başlamaktadır. Tam teşekküllü bir çelik kapı için ise yaklaşık 800 TL ödemek gerekecektir.

Elbette ucuz çelik kapı İstanbul modelleri de bulunuyor. Amerikan Kapı fiyatına çelik kapı satışı yapan birçok yer var. 250 ile 300 TL arasında bir çelik kapı bulmak mümkün ancak Ucuz çelik kapı fiyatları İstanbul seçeneğiyle alışveriş yapmanın getirdiği birçok soru işareti bulunuyor. Nitekim bu modellerin ne kadar güvenilir olduğu tartışmalı bir konudur.

Çelik kapıların fiyatlarını belirleyen yapı malzemesi ve kilit sistemleridir. İyi bir çelik kapı, gelişmiş kilit sistemine sahip olmalıdır. Ancak İstanbul ucuz çelik kapı modellerinde bu denli gelişmiş bir sistem bulunmayabilir. Yapı malzemesi çelik olduğu hâlde standart ahşap dış kapı kilit sistemine sahip kapılar bile bulunmaktadır. Bu modellerden uzak durmak güvenlik için faydalı olacaktır. Çelik kapı, yüksek kilit ve güvenlik seçeneklerien sahip olmalıdır. Ucuz çelik kapı Avrupa yakası seçeneğiyle bir kapı bulunmuş olsa bile kilit sistemleri iyi kontrol edilmelidir.

En Ucuz Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan kapının en önemli yeri gövdesidir. Kapı gövdesi ne kadar kaliteli olursa o kadar dayanıklı olacaktır. Kapının içi pres kağıtlardan oluşan petekler ile doldurulmaktadır. Bu petekler kapının belirli bir ölçüde ısı, ses yalıtımı yapmasını sağlar ve çürüme gibi dezenformasyonlara maruz kalmasını önler. Ayrıca kapının imal edildiği malzeme de fiyatı belirleyen unsurlar arasındadır.

Ucuz Amerikan kapı İstanbul bölgesinde satın alınabilmekle birlikte, birçok açıdan dezavantajlıdır. Kalitesiz malzemeden yapılan kapıların rutubete dayanma oranı düşüktür. Ayrıca gövdenin iç kısmındaki pres petekler kısa sürede çürümektedir. Bu bakımdan ucuz bir kapı modeli yerine kaliteli bir model tercih etmek daha faydalı olacaktır. Ucuz Amerikan kapı Ümraniye modelleri tekrar tekrar çürüyeceği için daha masraflı olacaktır. Bu bakımdan Ucuz Amerikan kapı fiyatları İstanbul bazlı bir tercih yerine kaliteyi ön plana almak gerekir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle