Kapı çeşitleri arasında son zamanlarda sık sık karşılaştığımız teleskopik kapılar da yer alıyor. Oldukça şık duran bu kapılar çok kullanışlı.

Nerede Kullanılır

Teleskopik kapılar genellikle görüş alanı sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Bu kapılar daha çok camlı olarak üretilmektedirler. Aynı zamanda bu kapılar sensor takılarak üretilir, bu da açılıp kapanma konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Camlı Teleskopik kapı modeli

Teleskopik kapılar son zamanlarda oldukça rağbet gören kapılardır. Daha çok iş yeri gibi alanlarda tercih edilmektedirler. Bunun nedeni mekânı daha hoş göstermektir. Eczane, ofis bölmeleri, hastane ve havaalanı gibi daha birçok alanda bu kapılar tercih edilmektedirler.

Teleskopik kapıların en güzel özelliklerinden biri de elektrik yokken açılıp kapanmalarıdır. Girişin yasak olduğu yerlerde ise çipli ve ya parmak izi okuyuculu olarak tercih edilmektedir.

Birçok çeşidi ile satılan bu kapılar özel ölçümler ile istediğiniz yere montajlanarak tamamlanmaktadırlar. Üreticiler kaliteyi de bu kapılar üzerinde tam anlamı ile sunmaktalar.

Teleskopik Modellerin özellikleri

Teleskopik kapılar daha çok karşımıza camlı olarak çıkıyorlar. Şık durmaları açısından bu tarz kapılar elbette daha iyi. Genellikle yarı otomatik sistem kullanılıyor. Bu da kapının sadece orta kısmında bulunan camın açılması ile oluyor. Diğer taraflar sabit duruyor.

Camlı Teleskopik kapı modeli

Kapılar yarı camlı olarak da tercih edilebiliyor. Özellikle şık restoranlarda tercih edilen bu tarz kapılar insanı içine çekmeye gerçekten yetiyorlar. Kapının bazı bölümleri ahşaptan, bazı bölümleri ise cam panellerden üretiliyor, bu da yalıtım açısından güven verici.

Sessiz olmaları bu kapıları daha da çekici kılıyor, özellikle gürültü kaldırmayan ortamlarda nezihliğin göstergesi olarak tercih edilmekteler. Kapılar kanatlar ile üst üste geçirilerek oluşuyor, açılıp kapanırken de iç içe geçerek yer kaplamıyorlar.

Camlı Teleskopik kapı modeli

Kapınızın genişliğine göre kapıların boyutu hesaplanıp, ona göre yaprak denilen cam tabakaları yerleştiriliyor. Daha çok dar alanlarda tercih edildiği için oldukça çeşidi mevcut ve her alana yapılabiliyor.

Bir diğer modelleri de stabil ortamda çalışmak isteyen iş yerlerinin tercihleri. Bunlar saydam iş yerlerinin kapılarını oluşturuyorlar ve duvar engeli açılarak ferah bir ortam yaratıyorlar. Yine istediğiniz modele göre camlı olarak üretiliyorlar.

Yaklaşık Fiyatları

Kapı üretimi yapan firmalar kendi alanlarında uzman olsalar bile teleskopik kapı yapmak gerçekten büyük bir yetenek ve ustalık istiyor. Çünkü bu kapılar diğer kapılar gibi basit kuruluma sahip değiller.

Otomasyon sistemleri konusunda satış yapan ve otomatik kapılar hakkında bilgi sahibi olan firmalar bu tarz kapıları tasarlayabilir. Hatta uzman kadrosu ile istediğiniz boyutu kısa sürede kullanımınıza sunabilmektedirler.

Şık tasarım dış teleskopik kapı modeli

Fiyat konusu her firmada değişiklik gösterse bile genel olarak yaklaşık bir fiyat vardır. Daha çok genişlik, en ve boy dikkate alınırken, kullanılan cam yaprak sayısı daha çok önem taşıyor. Kapıyı oluşturan cam yapraklar arttıkça fiyat da artıyor.

Eğer otomatik istiyorsanız fiyat daha da artabiliyor, kartlı sistem ve parmak izi okuyucu takıldığı zaman ise oldukça yüksek fiyatları gözden çıkarmanız gerekebilir. Ancak şık bir görüntü isteyenler kesinlikle tercihlerinde teleskopik kapılara yer vermelidirler.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle